Facebook Google+ Twitter

Konkurs rozwiązany! Książkę otrzymuje Krzysztof Chomicki

Nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukazała się nowa książka jednej z najjaśniejszych gwiazd rosyjskiej fantastyki Andrieja Bielanina.

 / Fot. PromoEgzemplarz książki otrzymuje Krzysztof Chomicki za urzekający w swej prostocie komentarz. Dziękujemy za wszystkie głosy, już niedługo kolejne konkursy.
Książka wysłana zostanie w ciągu 7 dni, proszę Krzysztofa o podanie dokładnego adresu do wysyłki w wiadomości prywatnej.

O książce:
"Moja żona jest wiedźmą. Najprawdziwszą wiedźmą. Nie pomoże tu psychiatra ani egzorcysta. Tylko ja mogę wyciągnąć ją z iście diabelskich kłopotów, w jakie się wpakowała. Problem w tym, że żaden ze mnie bohater…"

Andriej Bielanin - gwiazda pierwszej wielkości na niebie rosyjskiej fantastyki humorystycznej.

Pisarz, poeta i malarz, autor prawie trzydziestu powieści fantasy. Debiutował zbiorem bajek pt. "Rudy i pręgowany". Sławę i popularność przyniosły mu cykle powieściowe: "Miecz bez imienia", "Tajny wywiad cara Grocha" i "Profesjonalny zwierzołak" (współautorka - Galina Czernaja).
Razem z wydawnictwem Armada patronuje nagrodzie Miecz Bez Imienia, przyznawanej obiecującym debiutantom. W 2009 roku został nagrodzony medalem im. Mikołaja Gogola za zasługi dla kultury rosyjskiej.

Pytanie konkursowe:
Dlaczego chcesz otrzymać książkę "Moja żona wiedźma"?
Odpowiedzi proszę wpisywać w komentarzach pod tekstem, najciekawszą nagrodzimy. Konkurs otwarty dla wszystkich posiadaczy konta w serwisie Wiadomości24.pl. Termin składania odpowiedzi mija dziś o północy.

Nagrodę ufundowało wydawnictwo Fabryka Słów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Bo od wczoraj leżę w łóżku bo grypa mnie dopadła i nie mam obecnie co czytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pracuję razem z partnerem z "synchronicznościami", przy tej okazji zapytano nas ostatnio o mądre "wiedźmy". Oto fragment rozmowy:

Jaka jest różnica pomiędzy wiedźmą a czarownicą?

Czarownica to pojęcie raczej negatywne, to kobieta, która czaruje, posługuje się magią dla własnych korzyści, czasami szkodząc innym. A nazwa "wiedźma" wzięła się od słowa "wiedzieć" - wiedźma jest bliższa postaci zielarki-kapłanki. Wśród wiedźm mamy m.in. znachorki, szeptuchy, druidki, "widzące i wiedzące" z Syberii. W każdej kulturze, dawniej i teraz, były i są to mądre kobiety, które wiedzą i widzą troszeczkę więcej niż inni. One z reguły zajmują się leczeniem, ziołami, podglądaniem natury, a także relacjami międzyludzkimi. Obecnie te nazwy są prawie tożsame.

Liczba wiedźm została dość mocno przetrzebiona w czasach inkwizycji. Co się stało z wiedźmami w czasach współczesnych? Ile ich zostało?

Jak się tak rozglądam dookoła to widzę, że całkiem dużo. Wystarczy popatrzeć na niektóre zielarki prowadzące sklepy z ziołami czy psycholożki z nurtu psychologii humanistycznej i integralnej - one też mają duszę wiedźmy. Mam na myśli te kobiety, które dzielą się swoją wiedzą, które odkrywają i wykorzystują wiedzę wykraczającą poza przyjęte systemy naukowego paradygmatu. Kobiety uprawiające magię dnia codziennego, świadome swojej wartości, znające wagę myśli, słów i czynów.

Czyli wiedźmiństwo to rodzaj energii, rodzaj postrzegania, otwartość na innych, również na inne kobiety.

W ostatnich latach dużo kobiet skupia się razem, wspierają się energetycznie bez niezdrowej rywalizacji, ciesząc się z sukcesów każdej z nich. Sama znam sporo takich kobiet. Często spotykamy się razem i oprócz picia aromatycznej herbaty oraz przygotowywania ziół, po prostu rozmawiamy o tym, jak być w pełni kobietą i rozwijać tę magię dnia codziennego.

Czy mężczyźni boją się wiedźm?

Prawdziwi mężczyźni nie.

Jako znawcom "wiedźmowania stosowanego" taka książeczka się mnie i Arturowi przyda jako wsparcie merytoryczne:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żona wiedżma
nie jest wredna,
to kobieta ukochana
przez męża wybrana.

Lubię słuchać co mężczyzna ma do powiedzenia, a tu zapowiada się ciekawa opowieść. Jak ją przeczytam, to wtedy się tylko dowiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nie mam co czytać... A recenzja książki kusi... i to bardzo kusi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kusząca propozycja. Żona wiedźma, oj ileż razy to się słyszało. Może to komplement! Czy faktycznie takie są żony?. Jak ją poskromić. Bardzo chętnie bym książkę przeczytała.
Książki z dedykacją pozostają u mnie ( proszę o dedykację). Nie chcę się tutaj chwalić ale wygrywam dużo nagród i prawie każda jest przekazana dalej - na akcjach krwiodawstwa jakie się u nas odbywają. To taki mój dodatkowy wkład w ideę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To byłby świetny prezent dla mojej dziewczyny na walentynki - uznałaby tytuł za znaczący.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.