Facebook Google+ Twitter

Konkurs skoków w Oslo. Polska czwarta. Austria bezkonkurencyjna

Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w konkursie drużynowym na skoczni normalnej, rozgrywanym w Oslo Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym. Zwyciężyła bezapelacyjne Austria. Srebrny medal wywalczyli gospodarze Norwegowie. Brąz dla Niemców.

Faworyzowani Austriacy. Kilku kandydatów do medali

Reprezentanci Austrii / Fot. Austriacy, fot. Tadeusz MieczyńskiDwa lata temu na MŚ w Libercu nie rozgrywano konkursu drużynowego na skoczni normalnej. Na skoczni dużej triumfowali Austriacy przed Norwegami i Japończykami. Polska (Małysz, Stoch, Hula, Rutkowski) zajęła czwarte miejsce. Ostatnio konkurs drużynowy na K-90 rozegrano w Oberstdorfie 6 lat temu. Medale wywalczyli wówczas Austriacy, Niemcy i Słoweńcy. Polska (Małysz, Mateja, Stoch, Bachleda) zajęła 6 miejsce - wyprzedzili nas jeszcze wówczas Finowie i Rosjanie.

Dwanaście ekip wystartowało w dzisiejszym w konkursie drużynowym o mistrzostwo świata na skoczni normalnej. Polska wystartowała w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Adam Małysz. Faworytami zawodów byli bezapelacyjnie Austriacy, którzy zgarnęli wczoraj złoto i srebro w konkursie indywidualnym. Szyki mieli im pokrzyżować gospodarze, którzy ponieśli wczoraj dotkliwą porażkę, a najlepszy z Norwegów - Tom Hilde - zajął dopiero piąte miejsce.

W walkę o miejsce na podium włączyć się miały reprezentacje Niemiec, Finlandii, Japonii oraz Polski. Wczorajsze świetne skoki Adama Małysza i Kamila Stocha wlały nadzieję w serca polskich kibiców. Również nasi zawodnicy podkreślali w wypowiedziach, że wierzą w medal w dzisiejszym konkursie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.