Facebook Google+ Twitter

Konkurs Społecznik Roku 2011 Tygodnika Newsweek Polska

Znasz osoby, którym chce się działać na rzecz innych? Takie, które walczą skutecznie z problemami społecznymi? Próbują rozwiązywać dotychczas omijane problemy, są pomysłodawcami i organizatorami wartościowych akcji i inicjatyw społecznych?

Konkurs Społecznik Roku 2011 Tygodnika Newsweek Polska / Fot. tygodnik Newsweek PolskaRedakcja tygodnika Newsweek Polska rozpoczęła już czwartą edycję konkursu o tytuł Społecznika Roku. Konkurs promuje osoby, które są aktywne, biorą sprawy we własne ręce, działają na rzecz zmian w społeczności lokalnej lub środowisku. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 września b.r.

Organizatorzy chcą nagłośnić działalność społeczną w Polsce, odkłamując nieprawdziwy obraz biernych Polaków. Sylwetka i działalność laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika Newsweek Polska.

Laureatami poprzednich edycji zostali:
Barbara i Krzysztof Margol - za to jak zmienili życie mieszkańców Nidzicy, poprzez liczne działania własne oraz organizacji, którymi na co dzień kierują, mając na celu przede wszystkim dobro lokalnego społeczeństwa.

Wiesława Kowalska - między innymi za Program stypendialny Mecenat, który stworzyła od podstaw oraz zaangażowanie w działania promujące demokrację lokalną i monitoring władz samorządowych.

Dorota Hedwig - za działania na rzecz chorych na mukowiscydozę, walkę o poprawę warunków na oddziałach, refundację leków oraz dostęp do przeszczepów płuc.

Kandydatów do tytułu Społecznika Roku tygodnika „Newsweek Polska” mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje, członkowie Kapituły Konkursu oraz osoby fizyczne (pod warunkiem podania organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji).

Wnioski zgłoszeniowe wraz z regulaminem będą do pobrania na stronie internetowej Akademii Rozwoju Filantropii www.filantropia.org.pl od 27.08.2012 r. jak również na stronie www.newsweek.pl. Wnioski z nominacjami można przesyłać do 23.09.2012 r. (włącznie) na adres spolecznikroku@filantropia.org.pl.

Do Kapituły Konkursu zostali zaproszeni:
• Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”
• Jerzy Koźmiński, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
• Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce
• Bożena Walter, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”
• Przemysław Radwan-Röhrenschef, dyrektor generalny Stowarzyszenia Szkoła Liderów
• Jan Kuroń, kucharz, wnuk Jacka Kuronia
• Michał Rusinek, wykładowca, tłumacz, pisarz, były sekretarz Wisławy Szymborskiej
• Renata Kim, szefowa działu Społeczeństwo tygodnika „Newsweek Polska”

Organizator Konkursu: tygodnik Newsweek Polska
Partner Główny: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Partner Merytoryczny: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.