Facebook Google+ Twitter

Konkurs szansą dla młodych Europejczyków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-19 16:36

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województw świętokrzyskiego oraz małopolskiego mają szansę na wyjazd do Brukseli oraz cenne nagrody rzeczowe w konkursie „Europa to My”. Ze względu na bardzo krótki czas rekrutacji zgłoszeń, poproszono nasz serwis o wsparcie inicjatywy.

Szansa dla młodych Europejczyków!

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województw świętokrzyskiego oraz małopolskiego mają szansę na wyjazd do Brukseli oraz cenne nagrody rzeczowe – rusza konkurs „Europa to My”.
Poseł do Parlamentu Europejskiego Róża Thun, Stowarzyszenie Projekt: Polska oraz Miasto Niepołomice, zapraszają szkoły ponadgimnazjalne z województw świętokrzyskiego do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Europa to My”. Inicjatywa ta ma na celu promowanie idei integracji europejskiej wśród młodzieży. Zeszłoroczna edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem. Wzięło w niej udział 14 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski i Świętokrzyskiego, zaś finał miał miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. W tegorocznej edycji zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział w dwudniowym finale, który odbędzie się na Zamku w Niepołomicach. Tam uczniowie zmierzą się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność pracy zespołowej oraz praktycznego zastosowania wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej instytucji. Najlepsi uczestnicy wyjadą do Brukseli, gdzie będą mieli szansę poznać „od kuchni” Parlament Europejski i Komisję Europejską. Na laureatów czekają także cenne nagrody rzeczowe.

"Europa to nie jacyś Oni, Europa to My! Ten konkurs to przede wszystkim szansa dla grona młodych ludzi, by rozwinąć swą wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia i na własne oczy zobaczyć jak funkcjonują instytucje unijne. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji swoim fenomenalnym poziomem wiedzy zaskoczyli nawet urzędników Komisji Europejskiej! To wspaniale, że rośnie pokolenie obywateli świadomych miejsca Polski w naszej wspólnej Europie. Ci młodzi ludzie, mają pasję, wiedzę, oni po prostu czują Europę" – mówi o konkursie Róża Thun.

Prosimy o zgłoszenia szkół od 18 lutego – godz. 9.00 mailem na adres: biuro@europatomy.eu lub faxem 12 428 29 29. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 lutego – godz. 13.00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Europa to my - wygraj wyjazd do Brukseli

http://www.europatomy.eu./

Komentarz został ukrytyrozwiń

Europa to my - wygraj wyjazd do Brukseli

http://www.radio.kielce.pl/page,,quot-Europa-to-my-quot-wygraj-wyjazd-do-Brukseli,3b0ecdd0f14e49ce3a1ca2310efb81dc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.