Facebook Google+ Twitter

Konkurs wiedzy o UE dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Europiada to konkurs wiedzy o UE dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie.

Czy wiecie, że Parlament Europejski jest jedynym bezpośrednio wybieranym organem Unii Europejskiej, a wybranych do Parlamentu Europejskiego 736 posłów, reprezentuje 500 milionów obywateli?
Te i więcej pytań czekać będzie na uczniów lubelskich szkół ponadgimnazjalnych w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej Europiada, organizowanym przez poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Stowarzyszenie „Projekt-Europa” oraz Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Kuratora Oświaty w Lublinie.

Trzech uczniów, którzy wykażą się największym sprytem oraz wiedzą na temat Unii Europejskiej w nagrodę uda się w niezapomnianą podróż do Brukseli, stolicy Unii Europejskiej. Odwiedzą siedziby instytucji UE, Euroatomu oraz NATO. Wyjazd ufundowany zostanie przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską.

Europiada składa się z trzech etapów: szkolnego, szerokiego finału pisemnego oraz ścisłego finału ustnego. Etap pierwszy przeprowadzony zostanie przez komisje szkolne, powołane przez dyrektora szkoły, 11 kwietnia. II i III etap zostanie przeprowadzony przez komisję konkursową powołaną przez organizatorów. II etap odbędzie się w Dzień Unii Europejskiej, czyli 9 maja, natomiast ostateczna rozgrywka przewidziana jest na 30 maja.

Aby uczniowie mieli szansę udziału w zmaganiach o wyjazd do Brukseli, dyrektorzy szkół powinni zgłosić ich udział w terminie do 15 lutego 2011 r. na adres europiada@op.pl za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Stowarzyszenia „).

Wszelkie informacje, regulamin, zagadnienia oraz niezbędne formularze dostępne są na stronach:
http://www.projekteuropa.free.ngo.pl/ (Oficjalna strona Stowarzyszenia „Projekt-Europa”)
http://lenalubelska.pl/ (Oficjalna strona Poseł do PE Prof. Leny Kolarskiej - Bobińskiej)
http://www.locsm.edu.pl/(Oficjalna strona Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu)

Plakat konkursowy

Regulamin konkursu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.