Facebook Google+ Twitter

Konkurs WSMiP Uniwersytetu Łódzkiego

W dniach 7-14 kwietnia 2014 r. odbędzie się XIV Festiwal Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi,którego celem jest popularyzacja i prezentacja osiągnięć naukowych,promocja nauki,techniki,sztuki,integracja środowiska środowiska naukowego w regionie

Logo Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego / Fot. WSMIPImprezy festiwalowe organizowane są m.in. przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe, Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Medyczny, Akademię Sztuk Pięknych, Państwową Wyższą Szkołę Filmową,Telewizyjną i Teatralną, Akademię Muzyczną, Wyższe Seminarium Duchowne, Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną, Naczelną Organizację Techniczną, Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN, Instytut Biologii Medycznej PAN i in.


W programie festiwalu przewidziano prawie 400 wykładów, pokazów, warsztatów, lekcji, występów artystycznych, dyskusji, wycieczek z różnych dyscyplin nauki i sztuki. Jednym z uczestników Festiwalu jest Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, które planuje w ramach tego przedsięwzięcia organizację serii wykładów oraz wydarzeń towarzyszących m.in takich jak wystawy fotograficzne oraz konkursy. Jednym z takich konkursów, jest konkurs współorganizowany przez WSMiP i Łódzkie Kuratorium Oświaty na esej, reportaż, wywiad, pamiętnik, film pt. WIELOKULTUROWOŚĆ W MOIM MIEŚCIE. Przeszłość – teraźniejszość-przyszłość.


Konkurs jest adresowany dla uczniów klas drugich i trzecich szkół ponadgimnazjalnych. Praca ma być poświęcona zagadnieniom wielokulturowości (kultura polska a kultury innych narodowości, kultura lokalna i regionalna a kultury innych regionów), wieloetniczności (np. społeczność żydowska, romska, tatarska, itp.) i wieloreligijności (np. prawosławie, mozaizm, islam, protestantyzm, itp.) w miejscu zamieszkania uczniów biorących w nim udział.

Szczególnie interesują nas prace, w których zostanie wyeksponowana: Integracja wielokulturowa w społeczności lokalnej, współistnienie wielu religii, problem „swojskości”, „obcości” i wykluczenia wynikającego z odmienności kulturowej, ukazanie wielu obyczajów i tradycji, sposoby prezentacji wielu kultur, obyczajów i religii w społeczności lokalnej.

Prace w formie eseju, reportażu, wywiadu, pamiętnika zawierającego osobiste doświadczenia związane z tym zjawiskiem, jak również filmów zawierających opisy i refleksje nad wielokulturowością w przeszłości oraz wielokulturowością współczesną wynikającą z repatriacji i imigracji. Praca pisemna nie może przekroczyć 5 stron komputeropisu (Arial 12 punktowy z 1,5 punktową spacją) oprócz materiałów ikonograficznych. Materiały filmowe nie mogą przekroczyć 10 minut.

Prace mogą zdobyć jedną z trzech głównych nagród pieniężnych, oraz szereg wyróżnień uhonorowanych dyplomami. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w ramach sesji pod tym samym tytułem:

Pierwsza nagroda w wysokości 1000 zł
Druga nagroda w wysokości 600 zł
Trzecia nagroda w wysokości 300 zł

Prace w formie elektronicznej lub pisemnej nadsyłać można do dnia 1 marca 2014 roku na adres:
Dr Maria Łukowska maluk@uni.lodz.pl
Dr Agnieszka Kisztelińska-Węgrzyńska akisztelinska@tlen.pl

Adres do korespondencji:
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
Uniwersytet Łódzki
90-131 Łódź,
ul. Narutowicza 59 a Pok. 213

Z dopiskiem „Konkurs – Wielokulturowość w moim mieście. Przeszłość-teraźniejszość-przyszłość”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.