Facebook Google+ Twitter

Konkurs z historią w tle

Jesteś osobą, która zna historię swojej rodziny i chce ją przekazać? Jeżeli tak, udowodnij to! Weź udział w konkursie. Etap pierwszy - zbieranie informacji. Etap drugi - przedstawienie ich.

Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków wraz z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) ogłasza nowy konkurs dla dzieci i młodzieży. Konkurs pod nazwą: "Moje Korzenie". Historia i tradycje w moim domu, w moim regionie. Praca powinna być wypowiedzią uczestnika konkursu na temat rodzinnych i regionalnych tradycji oraz obyczajów. Wystarczy zebrać informacje w formie chociażby: wywiadu, obserwacji czy analizy źródeł (faktograficznych i ikonograficznych), a następnie przedstawić swoją wiedzę. Ze względu na różnice wiekowe uczestników, a także programowe konkursu stworzono cztery grupy wiekowe:

1. szkoły podstawowe - klasy 1-3 - prace plastyczne (w dowolnej formie na papierze, np. rysunek, wyklejanka, kolaż, itp.),
2. szkoły podstawowe - klasy 4-6 - prace plastyczne w dowolnej formie na papierze i komiks (max. 4 strony w formacie A-4, na każdej max. 9 klatek) w dowolnej technice: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa, fotografia,
3. gimnazjum - komiks i film (60 sekundowy spot), w rozdzielczości 640x480, kodek: DivX lub WMV, wielkość do 30 MB,
4. szkoły ponadgimnazjalne – film i strona internetowa, która musi być zamieszczona na ogólnodostępnym serwerze, musi się składać ze strony głównej i od 3 do 5 podstron, powinna także być zredagowana w języku polskim.

Każdy uczestnik może przedstawić tylko jedną pracę konkursową, która powinna być „opisana”, czyli posiadać tytuł, imię i nazwisko autora, adres zamieszkania, nr telefonu, rok urodzenia, klasę (którą reprezentuje) oraz nazwę i adres szkoły.

Każda praca powinna spełniać kryteria: zgodność pracy z tematem, indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi, oryginalność środków wyrazu, wartość artystyczna.

Do wygrania będą nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Szkoły oraz klasy, do których uczęszczają laureaci zostaną wymienione w mediach. Kopie nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną opublikowane w internecie na stronach: CEO i KOBiDZ.

Komisja, którą wyłonią organizatorzy wskaże laureatów w styczniu 2009.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: www.kobidz.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.