Facebook Google+ Twitter

Konkurs z nagrodami. Unia Europejska przeciw dyskryminacji

Komisja Europejska w Roku na rzecz Równych Szans dla Wszystkich, ogłasza konkurs „Unia Europejska i przeciwdziałanie dyskryminacji” skierowany do dzieci i nastolatków w wieku 12 – 14 lat i 15 – 18 lat.

Zbierz drużynę, wymyśl plakat przedstawiający ideę przeciwdziałania dyskryminacji w Unii Europejskiej i namaluj go. Dla najlepszych – zaproszenie Komisji Europejskiej do Brukseli.

Nie dla dyskryminacjiCelem konkursu jest zachęcenie młodzieży do promowania zasady równego traktowania i równych szans dla obywateli i mieszkańców Unii Europejskiej. Hasło przewodnie wyraża podstawowe wartości Europy i stanowi część jej codziennych działań. Franco Fratini, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i komisarz ds. sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa ogłaszając konkurs, powiedział: Zakaz wszelkiej dyskryminacji, w tym dyskryminacji z powodu płci, rasy, koloru skóry, języka ojczystego, poglądów politycznych czy narodowości, to zasada przestrzegana przez wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej. Zaznaczył przy tym, że dla skutecznego przeciwstawiania się dyskryminacji, obywatele Unii Europejskie muszą być świadomi tej zasady.

Co trzeba zrobić? Do kogo skierowany jest konkurs?

Kandydaci powinni utworzyć zespoły składające się z przynajmniej 4 młodych ludzi i jednej osoby dorosłej, która będzie odpowiedzialna za zespół. Uczestnicy będą podzieleni na 2 grupy wiekowe (12-14 lat. oraz 15 -18 lat). Każda grupa musi stworzyć plakat ilustrujący idee nie dyskryminacji.

Co można wygrać?

Zwycięskie prace na poziomie krajowym będą ponownie oceniane przez jury składające się z przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz innych osób. Trzy zwycięskie zespoły w każdej kategorii wiekowej (tzn. w sumie 6 zespołów) zostaną następnie zaproszone na wyjazd do Brukseli od soboty 15 do poniedziałku 17 grudnia 2007 roku. Podczas wycieczki uczestnicy będą zwiedzać miasto, w tym instytucje europejskie oraz wezmą udział w ceremonii wręczenia nagród,


Więcej informacji można znaleźć w Gablotce Szkolnej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.