Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19940 miejsce

"Konopie mogą być ucieczką od narkotyków". Wywiad z Toni Fox, właścicielką 3D Cannabis Center

Toni Fox - od ponad 20 lat aktywnie działa na rzecz legalizacji marihuany. Współautorka sukcesu w postaci zniesienia zakazu dla uprawy konopi w stanie Kolorado (i nie tylko). Właścicielka 3D Cannabis Center w Denver, mekki koneserów i amatorów "trawki."

Toni Fox - aktywistka spod znaku liścia konopi i właścicielka 3D Cannabis Center. http://www.3dmmc.com/default.aspx licencja: CC3.0 / Fot. 3dccOd ponad 20 lat aktywnie udziela się na rzecz legalizacji marihuany. Jest współautorką sukcesu w postaci legalizacji konopi na terenie stanu Kolorado (i nie tylko). Właścicielka 3D Cannabis Center w Denver, mekki koneserów i amatorów "trawki." Osobowość konopnego przemysłu - Toni Fox.

Paweł Jankowski: Zainwestowałaś 500 tys. dolarów w biznes, który jest nowością na rynku gospodarczym. Czy nie bałaś się ryzyka? Były jakieś przeszkody ze strony władz, obywateli, a może środowisk przestępczych?
Toni Fox:Na początku 2009r, kiedy po raz pierwszy rozejrzałam się w konopnym przemyśle, było już ponad 700 założonych i otwartych firm. Wyglądało, że jest to bardzo opłacalny "pewniak" i dość łatwo dostać się do tego biznesu. Było trochę strachu o to, że rząd federalny zawiesi dopiero zainicjowany program marihuany leczniczej. Jednak wszystkie sygnały ze strony rządu wskazywały, że dążą do pozwolenia stanom na tworzenie własnych programów i nie będą skłonni zamykać podporządkowanych przedsięwzięć. Nigdy nie bałam się przestępców czy gangsterów - prawdopodobnie niektórzy z nich próbowali dostać się do tego biznesu, jednakże nie mogło to się udać, gdyż nie podołali surowym przepisom jakie nas obowiązują [w przemyśle konopnym - przyp. aut.]. 

Stany Zjednoczone zawsze zdawały się być krajem dość restrykcyjnym wobec narkotyków. Były postrzegane jako źródło patologii, przestępczości, wszystkiego co złe. Jakie są powody liberalizacji polityki rządu w tej materii?
Rząd federalny nadal postępuje w przeważającej mierze w ten sposób, ale nie można w nieskończoność zaprzeczać oczywistym dowodom właściwości leczniczych konopi, a faktem jest, że to o wiele bezpieczniejsze, aniżeli alkohol i wybrane leki ścisłego zarachowania... W Kolorado ludzie połączyli swoje głosy i zjednoczeni we wspólnym wysiłku zakończenia prohibicji dla marihuany, wpierw osiągnęli sukces z programem leczniczej marihuany. Po kilku latach niezakłóconego działania, zarówno społeczność jak i państwo czerpią zyski z naszego biznesu i mają bezpieczny dostęp do konopi. Byliśmy w stanie przekonać nawet nie-użytkowników do legalizacji i uregulowań podobnych do alkoholu.

Mówimy o częściowej dopuszczalności narkotyków w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości dotyczy to tylko marihuany. Czy marihuanę naprawdę należy uważać za narkotyk?
Rozważyłabym marihuanę jako zbawienną roślinę, która ma pewien wpływ na ciało i umysł. Jednak kiedy marihuana jest uważana za narkotyk, to uważam, że nikotyna i kofeina, i alkohol powinny być w całości uznane również za narkotyki.

Toni Fox uprawia marihuanę ze znakiem jakości. http://www.3dmmc.com/default.aspx licencja: CC3.0 / Fot. 3dccJesteś symbolem, ikoną nie mniejszego formatu niż słynny "zielony liść". Masz niebagatelne doświadczenie z marihuaną, więc wielu ludzi ceni sobie twoje zdanie. Zatem jakie błędy popełniają najczęściej klienci? Czy możesz ostrzec potencjalnych klientów przed ewentualnymi negatywnymi skutkami marihuany?
Naszym priorytetem w 3D Cannabis Center jest edukować konsumentów, co jest legalne, a co nie jest legalne. Jakie i jak mocnych efektów mogą się spodziewać. Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie są przebadane, dlatego pozwala to dokładnie zapoznać klientów z tym, co kupują i jaki będzie miało na nich wpływ. Rozmawiamy z każdym przez minimum 5 - 7 minut, aby dostosować nasze propozycje do efektów jakich oczekuje kupujący po użyciu konopi. Jest tak wiele opcji, że bardzo ważne, aby mieć kompetentny personel, który pomoże i nauczy klienta, jak każdy z produktów może na niego podziałać.

Jaki środek może wydatnie pomóc w zwalczaniu narkomanii? Jeden z światowych autorytetów, papież Franciszek powiedział niedawno w Rzymie, że "problemu narkotyków nie da się zwalczyć narkotykami". Opowiada się stanowczo przeciwko legalizacji jakichkolwiek narkotyków, w tym tak zwanej rekreacyjnej marihuany.
To było bardzo deprymujące usłyszeć uwagi papieża, ale nie zaskakujące. Większość jednostek na miejscu autorytetu traktuje rzeczy jakimi są. Używanie konopi nie powoduje uzależnienia u przeważającej liczby klientów. Jest to uzależniające w o wiele większym stopniu niż można by powiedzieć o kawie lub cukrze. Codzienne używanie konopi może być bardzo korzystne dla organizmu. Mają korzystny wpływ dla układu endokannabinoidowego, który bierze udział w regulacji wielu procesów w organizmie człowieka. Konopie są też ucieczką od narkotyków, ponieważ wielu uzależnionych od przepisanych leków może zwalczyć niebezpieczny i śmiertelny nałóg przez wprowadzenie marihuany.

W przeciwieństwie do papieża, Barack Obama wydaje się być mniej radykalny. Jego zdanie i rozporządzenia Stanów Zjednoczonych są bardzo ważne dla reszty świata. Czy możemy spodziewać się całkowitej legalizacji marihuany w USA przed 2020r.?
Pełna legalizacja do 2020 roku - myślę o tym z pewnym przekonaniem. Wierzę, że dzięki prezydentowi Obamie konopie nie będą już na cenzurowanym i doprowadzi do ich dekryminalizacji na szczeblu rządu federalnego zanim opuści urząd. W tym tygodniu Clinton stwierdził, że każdy stan powinien mieć prawo do całkowitej legalizacji, tak jak my w Kolorado. Z chwilą, gdy rząd federalny zdaje sobie sprawę, że poprzez legalizację może zyskać na podatkach, to wierzę, że stanie się tak w ciągu najbliższych kilku lat.

3D Cannabis Center, Denver (Colorado USA). http://www.3dmmc.com/default.aspx licencja: CC3.0 / Fot. 3dccSłówko na koniec. Może coś o przyszłości 3D Cannabis Center?
Byliśmy dość odważni, decydując się na otwarcie w 2010r. Będziemy nadal próbować i rozszerzać edukację, będziemy nadal rozwijać nasze działania. Obecnie mamy 1300m² uprawy wewnątrz i ponad 1850m² uprawy na zewnątrz. W październiku otwieramy drugi sklep. Uważam, że duża część problemu i powód dlaczego wciąż to [/i][marihuana - przyp. aut.][i] jest nielegalne, wynika z faktu, że tak wielu ludzi widzi w tym żart. Coś zabawnego. Jednak w istocie rzeczy, zakaz dla konopi jest bardzo poważny i absolutny. Nikt nigdy nie umarł od spożywania marihuany, ale dziesiątki tysięcy ludzi zmarło z powodu wojny z narkotykami oraz przez fakt, że jest to nielegalne.

Dziękuję za poświęcony czas.
Strona internetowa 3D Cannabis Center - link

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Marku, jak czytam na pańskim profilu to jest pan akademii medycznej, więc zastanawiam się jak z medycznego punktu widzenia widzi pan palenie marihuany? czy naprawdę są dowody, iż niszczy ona organizm? czy wręcz przeciwnie rzeczywiście pomaga - marihuana lecznicza - i na jakiej zasadzie to działa? Wielu ludzi mówi, że marihuana pomaga ale nikt nie ma pojęcia jak i stąd moje pytanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też! ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Umiar w umiarze też ? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

- Piwo, to nie alkohol - twierdzą piwosze, a ich organizmy po dłuższym czasie uprawiania tego procederu niczym się nie różnią od pijących mocniejsze napoje...

Pełna zgoda z poprzedniczką. Umiar, umiar i jeszcze raz umiar - to dotyczy wszystkich używek, nawet tych mało szkodliwych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ciężki temat, często mówi się, że palenie marihuany to prosta droga do zażywania dużo twardszych narkotyków, ale czy picie codziennie wieczorem piwa to nie prosta droga do alkoholizmu? Wszystkie używki, oprócz oczywiście narkotyków (które niszczą organizm) używane rozsądnie nie sprawią, iż nagle staniemy się nałogowcami, ale jak używają ich ludzie to już oddzielny temat. Czy wprowadzenie legalizacji marihuany sprawi, że więcej ludzi wpadnie w narkomanię, raczej nie, wystarczy spojrzeć na stany w których już konopie są legalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.