Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20588 miejsce

Konrad Kapcia Studentem Roku 2008

Najlepszym Studentem w Polsce został Konrad Kapcia. W nagrodę za dokonania naukowe otrzymał samochód Fiat Panda. Na uroczystą galę punktualnie przybyli wszyscy oprócz... minister nauki i szkolnictwa wyższego, która spóźniła się 40 minut.

Laureat konkursu i jego nagroda. / Fot. Andrzej KapciaKonkurs zorganizowało stowarzyszenie Primus Inter Pares ("pierwszy wśród równych") oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów. Podczas gali finałowej, która odbyła się 30 maja w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ogłoszono zwycięzcę VIII ogólnopolskiej edycji. Po zaprezentowaniu listy dokonań finalistów, w artystycznej części uroczystości wszyscy zgromadzeni wysłuchali (z mniej lub bardziej wyraźnym znużeniem) koncertu smyczkowo-gitarowego. I wtedy, po 40 minutach od rozpoczęcia gali, przybyła minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka, tłumacząc, że zatrzymały ją ważne negocjacje z Niemcami. Zdążyła na ostatnie dwie minuty gali.

Konrad Kapcia - Student Roku 2008


Spośród 16 laureatów etapów wojewódzkich wybrany został Konrad Kapcia , finalista z woj. wielkopolskiego. Konrad jest studentem IV roku fizyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zna język angielski i niemiecki. Wielokrotnie wyjeżdżał na staże naukowe do Oddziału Fizyki Magnetyzmu Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk, współpracuje z prasą naukową. Jest prezesem Studenckiego Koła Naukowego Fizyków, przedstawicielem samorządu studenckiego w Radzie Wydziału Fizyki, członkiem Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Primus Inter Pares - Student Roku 2008 / Fot. Piotr Drozdowicz- Niestety, nie wszyscy mogli do nas przybyć. Błażej Popławski, student afrykanistyki, historii i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, red. naczelny "Przeglądu Afrykanistycznego", jak co miesiąc wybrał się na kilka dni do Afryki, tym razem prowadzi badania naukowe w Nigerii - oznajmił prowadzący imprezę Michał Piątek, koordynator konkursu.
Nagrodą główną był samochód Fiat Panda. Pozostali finaliści otrzymali laptopy.

Kryteria wyboru najlepszych studentów


Poza bardzo dobrymi ocenami uzyskiwanymi podczas studiów brana była również pod uwagę działalność w organizacjach studenckich, odbyte staże, praktyki. Zwracano uwagę na to czy student brał udział w wymianie zagranicznej, konferencjach naukowych. Na plus oceniane były: znajomość języków obcych, publikacje naukowe, prace badawcze oraz praca charytatywna. Liczyły się osiągnięcia sportowe lub muzyczne.

Przebieg konkursu


Przez cały marzec studenci zgłaszali się do konkursu, wypełniając formularze znajdujące się na stronie internetowej Stowarzyszenia Primus Inter Pares. Na ich podstawie każda szkoła wyższa wyłaniała kandydata, który uczestniczył w drugim etapie, w którym komisje wojewódzkie, składające się z rektorów uczelni biorących udział w konkursie, wybierały jednego reprezentanta województwa, pretendującego do tytułu Studenta Roku. W ten sposób wyłoniono 16 studentów, spośród których ogólnopolska komisja konkursowa (wśród której byli m.in. Leszek Balcerowicz, Jan Miodek i Dariusz Rosati) wybrała najlepszego studenta w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.