Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3157 miejsce

Konrad Łęcki: "Do kina idziemy, aby oglądać emocje"

W biografii Konrada Łęckiego znajdziemy takie zawody jak: reżyser, scenarzysta, producent, polityk, absolwent prawa, „człowiek-orkiestra”? Kim by się Pan nazwał?

Konrad Łęcki / Fot. Fot. Mariusz ŚwiąderAdam Sęczkowski: W biografii Konrada Łęckiego znajdziemy takie zawody jak: reżyser, scenarzysta, producent, polityk, absolwent prawa, "człowiek-orkiestra"? Kim by się Pan nazwał?
Konrad Łęcki: Na pewno nie politykiem. Moja działalność publiczno-polityczna zakończyła się kilka lat temu i nie mam żadnych zakusów, aby do tego kiedykolwiek wrócić. Reżyser i scenarzysta – to jest to czym się obecnie zajmuję i cieszę się, że tak właśnie jest.

Czy jest reżyser na którego twórczości się Pan się wzoruje albo wzorował podczas tworzenia własnych filmów? Jeśli tak to dlaczego? Za co Pan go ceni?
- Jeśli chodzi o zachodnich reżyserów są to niewątpliwie Ridley Scott, Tom Tykwer i Christopher Nolan. Z polskich reżyserów jest to Bohdan Poręba. Jego film pt. "Hubal" jest dla mnie najlepszym filmem wojennym jaki do tej pory powstał w Polsce.

A jaki jest dla Pana najlepszy film wojenny stworzony poza granicami naszego kraju?
- Nie widziałem jeszcze filmu pt. "Przełęcz ocalonych", ale krytycy mówią, że jest świetny. Ja od kilku lat jestem pod dużym wrażeniem filmu pt. "Szeregowiec Ryan". To znakomita produkcja i uważam, że każdy choć raz powinien ją obejrzeć.

Jest Pan reżyserem filmów o tematyce historycznej. Skąd wybór akurat tej tematyki? Uważa Pan, że historia bardziej zainteresuje widza niż inne tematy?
- Generalnie to chciałbym zrobić kiedyś film inny niż historyczny, ale uważam, że teraz jest zapotrzebowanie na tego rodzaju kino. Jestem absolwentem prawa i historia zawsze była ważna w moim życiu. Pomaga mi to bo mając wiedzę historyczną mogę realizować lepsze filmy, lepiej odzwierciedlać zdarzenia, które później widzowie mogą obejrzeć na dużym ekranie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

"Do kina idziemy, aby oglądać emocje"

I przeżywać emocje. Dlatego sztuka, a kino w szczególności, są doskonałym narzędziem manipulacji. Zgodnie z prawem, że tam gdzie budzą się emocje, tam rozum zasypia.

Teoria mówi, że tak ma właśnie być, bo emocja to impuls, a rozum ma zadziałać pózniej.
Ale rozum, niezmuszany, leniwy jest.. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam swój artykuł związany z pewnym aspektem filmu Konrada Łęckiego "Wyklęty"
http://pl.blastingnews.com/polityka/2017/03/spor-o-nazwisko-z-wykletym-w-tle-001526293.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością przeczytałam wywiad, Panie Adamie, w którym wybrzmiały interesujące zagadnienia, a przy tym - ja słusznie Krzysztof wskazał - ukazało się dawne oblicze W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przy okazji rozwinac mysl dlaczego rozmowca wzoruje sie na tworcy "Hubala"
cyt. "Czy jest reżyser na którego twórczości się Pan się wzoruje albo wzorował podczas tworzenia własnych filmów? Jeśli tak to dlaczego? Za co Pan go ceni? - Jeśli chodzi o zachodnich reżyserów są to niewątpliwie Ridley Scott, Tom Tykwer i Christopher Nolan. Z polskich reżyserów jest to Bohdan Poręba. Jego film pt. "Hubal" jest dla mnie najlepszym filmem wojennym jaki do tej pory powstał w Polsce."

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam Sęczkowski Wczoraj 18:36 +1 / 0 Dziękuję Krzysztofie! Panie Wiesławie, gdzie można przeczytać Pana wywiady? Każdy przeczytany wywiad wzbogaca zarówno moją wiedzę jak i warsztat dziennikarski
Panie Adamie tego jest cala gora ale moze znajdzie Pan w bibliotekach z tzw. egz. obow. na przyklad w rocznikach z lat 1996 do 2008 dwutygodnika "Konie i Rumaki" moje rozkladowki z reportazami z planow, wywiadami i recenzjami filmowymi. Rzeczywiscie szkoda ze wydawca ktory ma prawa tego nie publikuje w formie ksiazki czy albumu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Krzysztofie! Panie Wiesławie, gdzie można przeczytać Pana wywiady? Każdy przeczytany wywiad wzbogaca zarówno moją wiedzę jak i warsztat dziennikarski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, myślę, że powinien Pan opublikować w książce te wywiady. Mogłyby stanowić - jak mniemam - wzorzec dla młodych adeptów dziennikarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W wieku tego Autora publikowalem 100 takich wywiadow rocznie w 20 dobrze i mniej dobrze placacych mediach drukowanych. Zatem doceniam i gratuluje jako weteran ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki takim materiałom Wiadomości 24.pl nawiązują do swoich najlepszych czasów. Proszę o więcej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.