Facebook Google+ Twitter

Konsekwencje po artykule prezydenta do "The Washington Times"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 18:47

Będą konsekwencje dyscyplinarne w MSZ za niedawny artykuł, jaki polski prezydent napisał dla "The Washington Times". Zapowiedział to szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Media zarzuciły prezydentowi, że napisał tekst do gazety, która została założona przez twórcę sekty Moona. Pojawiły się sugestie, że urzędnikom w MSZ i Kancelarii Premiera gazeta "The Washington Times" pomyliła się z wpływowym dziennikiem "The Washington Post".

Szef polskiej dyplomacji zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec osób w jego ministerstwie, które były odpowiedzialne za dostarczenie informacji do Kancelarii Prezydenta. Przyznał równocześnie, że nic wielkiego się nie stało. W ironiczny sposób odniósł się też do prezydenckich urzędników. "Pan minister Handzlik i pan minister Kamiński to są ludzie, którzy przez wiele lat służyli w Stanach Zjednoczonych albo wielokrotnie tam bywali. Nie dopuszczam myśli, że nie rozumieli różnicy między Washington Post a Washington Times" - powiedział Sikorski.

W artykule, jaki "The Washington Times" opublikował dwa dni temu Lech Kaczyński wyraził nadzieję, że Stany Zjednoczone pod wodzą Baracka Obamy będą w dalszym ciągu zacieśniać relacje z europejskimi partnerami, zwłaszcza z Polską. Prezydent wspomina też o wojnie na Kaukazie, wspólnej polityce Europy wobec Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.