Facebook Google+ Twitter

Konserwatywni anglikanie zerkają na Kościół katolicki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-11 11:08

Biskup tradycyjnego skrzydła Kościoła Anglikańskiego zaapelował o pomoc do papieża Benedykta XVI. „Pływamy w wodzie wypatrując, czy ktoś nas uratuje" - stwierdził biskup Andrew Burnham, ogłaszając apel na łamach "The Catholic Herald".

Anglikański biskup prosi Ojca Świętego i katolickich hierarchów Anglii i Walii o „wielkoduszny gest", który pomoże tradycjonalistom przejść całymi parafiami i diecezjami do Kościoła katolickiego. Decyzja anglikańskiego synodu, który postanowił wyświęcać kobiety na biskupów postawiła tradycjonalistów „na ruchomych piaskach", a przecież „sakramentalne życie Kościoła musi być budowane na skale" - pisze biskup Burnham.

W opinii biskupa, tradycjonaliści nie mogą ufać przejściowym „zasadom", opracowywanym przez synod, bowiem przygotowują je ci sami ludzie, którzy odrzucili ich kompromisowe propozycje.

Andrew Burnham jest tak zwanym „latającym biskupem", któremu podlegają parafie tradycjonalistów, sprzeciwiających się wyświęcaniu kobiet w różnych częściach Anglii i Walii. To on kilka dni temu prowadził rokowania w watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary. Teraz prosi Watykan na łamach "The Catholic Herald" o znalezienie „drogi, która pozwoli przyprowadzić nasz lud" do wspólnego kościoła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.