Facebook Google+ Twitter

Konstantynów Łódzki. Jak kiełkują „ziarna”?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-25 07:56

Przez ostatnie 6 miesięcy młodzi z Konstantynowa Łódzkiego realizowali projekt „ReACT - Republika Aktywna”. Jako cel postawili sobie pokazanie wszystkim potencjału, jaki drzemie w młodzieży. Na ile im się to udało?

Przede mną siedzi grupa młodych, wyróżniających się z tłumu ludzi. Dredy, niestandardowe fryzury, szerokie spodnie – to tylko niektóre ze znaków rozpoznawczych.

W pokoju wisi flaga Jamajki, a obecność Boba Marleya jest niemal wyczuwalna. Mimo to do projektu zaprosili reprezentantów różnych kultur: reggae, rock, jazz, chill-out, hip- hop. Dlaczego? Chcą pokazać różnorodność młodzieży i to, że każda pasja – nieważne w jakim nurcie – prowadzi do dobrych rzeczy. Wierzą też, że razem mogą więcej.

Zapytani o to skąd takie nastawienie wymieniają imprezy miejskie i ich repertuar, z których wyłaniają się dwie główne grupy docelowe: seniorzy i dzieci. „A co z nami” – pytają. „Nami miasto interesuje się dopiero jak rozrabiamy pod blokiem”.

Pierwszy happening był pełen tremy, błędów i potyczek. Nie obyło się też bez wyzwań. Chłopaki musieli odwiedzić kilka sklepów i skompletować kartonowe pudełka, które posklejane razem służyły za matę dla breakdance’owców (oryginalnej zapomniano). Dziewczyny starały się jak mogły konkursami zabawić publiczność podczas zbyt długich przerw technicznych. A na zakończenie wydarzenia wszyscy zastanawiali się jak przetransportować 5 metrów kwadratowych ściany z wymalowanym hasłem happeningu „Ziarna Betonowych Gruntów”. Ostatecznie kreatywność wygrała i jadąc przez całe miasto małym osobowym samochodem podtrzymywali ulokowaną na dachu ścianę, wspierając ją rękami ze wszystkich okien. Przy okazji zapewnili sobie niezłą promocję.
(Monika Pabijańska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.