Facebook Google+ Twitter

Konsultacje według Ministerstwa Kultury. Komu resort pokazał ACTA?

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przesłało do PAP listę podmiotów, które otrzymały do konsultacji projekt porozumienia ACTA. Znajduje się na niej 27 organizacji, głównie beneficjenci zmian w prawie.

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiWśród wymienionych przez MKiDN możemy znaleźć Związek Artystów Scen Polskich ZASP, Związek Artystów Wykonawców STOART, Związek Polskich Artystów Fotografików, Związek Polskich Artystów Plastyków, Związek Producentów Audio Video ZPAV. Na liście znalazły się także TVP, Polsat i TVN - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Jarosław Lipszyc z Fundacji Nowoczesna Polska stwierdził, że w praktyce miało miejsce "wysłanie informacji do kilku zaprzyjaźnionych organizacji" i nie można tego nazwać konsultacjami społecznymi. "(...) to nie jest proces, w wyniku którego od instytucji uzyskuje się potwierdzenie własnych poglądów" - powiedział Lipszyc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

siwy
  • siwy
  • 25.01.2012 21:26

Zamiast protestować to najlepiej spalić całą ta siedzę rządu i tych co żądzą!!! Bo te bezmozgi nie rozumia jaki błąd popełniają!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 25.01.2012 16:17

18.00 my dziś pokażemy rządowi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 25.01.2012 10:49

Niech podadzą kiedy były te konsultacje,kto brał w nich udział (imiennie)i niech umożliwią wgląd do protokołu przebiegu spotkań.Chętnie zapoznamy się z formą procedowania oraz sposobem zreferowania zapisów ACTA ze strony rządowej.Jakich sztuczek użyto ,że środowiska twórców tak ochoczo zaakceptowały to badziewie,które uderza w podstawy demokracji,a wiec w swobodę wymiany myśli i informacji?Jeżeli rodzimi "artyści" byli takimi samymi "bojownikami" o wolność i demokrację za komuny,to nie dziwota,że Polskę rzez pół wieku zżerała czerwona zaraza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ten komentarz to niby czego ma dotyczyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elab
  • elab
  • 25.01.2012 09:53

JaK DŁUGO JESZCZE ? CZY JESZCZE WAM NIE DOŚĆ ,LEMINGI ? Uruchomcie chociaz tę jedną z dwóch POsiadanych komorek!!!!!/ o komórkach mozgowych mowa, lemingi /

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.