Facebook Google+ Twitter

Konsumenci nie mają pełnej informacji o produktach GMO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-17 22:50

Koalicja "Polska wolna od GMO" domaga się pełnej informacji o produktach żywnościowych genetycznie modyfikowanych. Mimo obowiązku umieszczania takiej informacji na opakowaniach, producenci tego nie robią. W Polsce coraz więcej jest upraw transgenicznych, ale konsumenci nie mają informacji o tym, co kupują w sklepach.

Paweł Połanecki z Koalicji podkreślił, że dziś nie można przewidzieć wszystkich negatywnych skutków spożywania żywności genetycznie zmodyfikowanej. "Badania na ssakach laboratoryjnych wykazały szkodliwość tych produktów. Szczury poddane diecie z roślin GMO, głównie soi, miały zmiany patologiczne w organach odpowiedzialnych za detoksykację organizmu, czyli w wątrobie, nerkach i trzustce" - argumentował.

Jadwiga Łopata z "Polska wolna od GMO" poinformowała, że najwięcej żywności genetycznie zmodyfikowanej jest w supermarketach. Są to głównie oleje sojowe, rzepakowe, kukurydza, ryż, pomidory a nawet cukier. Ryż i pomidory genetycznie modyfikowane oficjalnie wycofano ze sprzedaży, bo dawały zbyt dużo problemów zdrowotnych.

Żywność genetycznie modyfikowana jest tania i łatwa w uprawie, ale bezpowrotnie degraduje środowisko. Do jej produkcji używane są antybiotyki i środki chemiczne.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.