Facebook Google+ Twitter

"Konto za zero" dla wybranych. Bankom nie zależy na stałych klientach?

Walka banków o zaufanie klienta trwa. Wysokie oprocentowanie, bezpłatne prowadzenie kont, zwrot niektórych podatków - to niemal standard. Nowi klienci mogą czuć się naprawdę doceniani. Niestety tylko oni.

sxu license / Fot. tuznyIdylliczna wizja posiadania bezpłatnego konta studenckiego, przelewy internetowe i wypłacanie pieniędzy z bankomatów bez opłat, kończy się wraz z przekroczeniem 26 roku życia. Banki nie są w stanie zaoferować równie dogodnych warunków stałym klientom - informuje www.wyborcza.biz.Kredyt Bank z kolei oferuje stałym klientom tzw. "Pakiet spokojny". I choć oferta jest niezła, to i tak gorsza niż w tzw. ofercie studenckiej. W najnowszych reklamach z udziałem Manna i Materny, bank zachęca do założenia konta bezpłatnego i oprocentowanego na 7 proc. Jednak opcja ta przewidziana jest wyłącznie dla nowych klientów. Budzi to oburzenie wśród długoletnich użytkowników kont. Kredyt Bank nie jest wyjątkiem.W ubiegłym roku Bank Zachodni WBK, wpłacał na konta wszystkim nowym klientom 100 złotych w ramach promocji. Natomiast Bank Millennium wprowadził konkurencyjną opcję, którą jest Dobre Konto. Umożliwia ono bezpłatną wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, prowadzenie konta i wyrobienie karty. Dodatkowo zwraca 3 procent wydatków związanych z zakupami w sklepach spożywczych, supermarketach i stacjach paliw. Dzięki temu klient może zaoszczędzić miesięcznie nawet 50 zł. Warunkiem korzystania z konta jest wpłacanie raz w miesiącu 1000 zł.Zobacz także: Masz konto w Banku Spółdzielczym? Uważaj na nowe opłatyPracownicy banków twierdzą, że nikt nie utrudnia stałym klientom przejścia na bardziej dogodne warunki. Rzeczywiście zmiana starych kont na nowe jest możliwa, niestety trzeba ponieść konsekwencje. Banki proponują następujące rozwiązania:sxu license / Fot. ejdzejDobre Konto przeznaczone jest zarówno dla nowych jak i dotychczasowych klientów, ponieważ możliwe jest prowadzenie równoległego konta. Pracownicy banków uspokajają, bo wystarczy krótki czas prowadzenia dwóch kont, aby zachowane były wybrane ustawienia w systemie bankowości internetowej. Jeżeli więc petent zechce zamknąć stary rachunek dane będą widoczne dla nowego. Jednak zamykając stare konto przed założeniem nowego, zapisane ustawienia zostaną utracone.PKO BP proponuje trzy rozwiązania osobom zainteresowanym zmianą rachunku. Pierwsze skierowane jest do posiadaczy kont młodzieżowych, założonych przed 13 marca 2011 r. Mogą oni bezpłatnie (z zachowaniem dotychczasowego rachunku i danych) przyjąć nową ofertę ROR, pozostali będą mieli możliwość zamknąć stare konto i otworzyć nowe tracąc numer rachunku. Trzecia opcja pozwala na zachowanie historii i numeru rachunku po opłaceniu operacji (koszt 50 zł).Pracownik banku tłumaczy sprawę następująco: jest naturalne, że konta mają przyciągać klientów do banków. Natomiast poszerzenie nowej propozycji na wszystkich byłoby nieopłacalne, ponieważ to bank ponosi koszty związane z ofertą.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tomek
  • Tomek
  • 31.10.2011 11:39

Gdy pewnego dnia policzyłem ile płacę za konto to po prostu zmieniłem bank zamknąłem stare konto i pożegnałem się z bankiem. Teraz to nie problem przejść do konkurencji. Nawet przez internet można założyć, sam tak założyłem na getinonline. Teraz wszystko załatwiam przez sieć i uważam że to najlepsze rozwiązanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ada
  • Ada
  • 10.06.2011 12:30

Dla stałych klientów nie ma zbyt zachęcających ofert, a już na pewno nie zachęcają panowie Mann i Materna - stare chwyty nie zawsze da się eksploatować w nieskończoność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno warto być na bieżąco z ofertą banków. Zwłaszcza własnego, aby nie przepłacać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
435
  • 435
  • 09.06.2011 14:49

półprawda, jak zwykle w reklamie i promocji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.