Facebook Google+ Twitter

"Kontrabanda" w Teatrze WARSawy. Premiera coraz bliżej

Już 25 maja w Teatrze WARSawy odbędzie się premiera spektaklu "Kontrabanda" będącego polską adaptacją dramatu "American Buffalo". Na deskach teatralnych zobaczymy Sebastiana Cybulskiego, Marka Pitucha, a także Jakuba Wonsa.

"Kontrabanda" to polska adaptacja dramatu "b]American Buffalo[/b]" autorstwa uznanego amerykańskiego pisarza Davida Mameta. Jego dzieło to czarna komedia osadzona w realiach amerykańskiego prowincjonalnego miasteczka połowy lat dziewięćdziesiątych - tytułowego Bufafalo. Bohaterami są trzej życiowi nieudacznicy w średnim wieku, który planują skok na przypadkowego klienta lombardu. Jednak misternie przygotowywany przez nich plan okazuje się niedopracowany, pełen luk. Panowie źle przygotowali wiele założeń, wykorzystali wiele niesprawdzonych informacji.

Już 25 maja w Teatrze WARSawy premiera "Kontrabandy" / Fot. materiały prasoweRewelacyjne, aktualne tłumaczenie Janusza Kondratiuka nadaje tekstowi polski koloryt i typowy sarkastyczny dowcip. "Kontrabanda" - adaptacja scenariusza Mameta, przenosi akcję dramatu dosłownie i w przenośni na "polskie podwórko". I tak podupadający amerykański lombard zamienia się w uliczny „śmieciowy” stragan z towarem wszelakim: bateryjki, obcinarki włosów w uszach, nożyki, płyty dvd i stare czasopisma. Amerykańscy podstarzali "żigolo" z Buffalo stają się trzydziestolatkami z polskiego prowincjonalnego miasteczka, a może z wielkomiejskiego przejścia podziemnego. Świat fikcji wypełnia i wręcz zastępuje im realny świat, pozwalając przetrwać nudę, beznadzieję, marazm szarej rzeczywistości. Zafascynowani i zainspirowani gangsterskim mitem podstawowe wzorce zachowania - stylu bycia, mówienia i kreowania wzajemnych relacji czerpią z amerykańskiego kina. Granice miedzy fikcją a rzeczywistością stają się płynne, a z czasem zacierają się prowadząc do całkowitego zatracenia się bohaterów w świecie własnych imaginacji, a w konsekwencji do tragedii. Życie w fikcji to jednocześnie rażący brak dystansu, umiejętności właściwej oceny i możliwości funkcjonowania w trzeźwy, racjonalny sposób.

Reżyserii "Kontrabandy" podjął się Adam Sajnuk, a na deskach teatralnych w głównych rolach zobaczymy Sebastiana Cybulskiego, Marka Pitucha oraz Jakuba Wonsa.

Spektakl jest koprodukcją stołecznego Teatru WARSawy oraz katowickiego Teatru Old Timers Garage. Widzowie w stolicy będą mieli okazję obejrzeć spektakl już 25 maja podczas warszawskiej premiery sztuki. Na przełomie września i października planowana jest także premiera sztuki w Katowicach.

Więcej informacji o spektaklu znajduje się na oficjalnym fan page'u spektaklu - www.facebook.com/kontrabandateatr.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.