Facebook Google+ Twitter

Kontrakt wart milion? Kancelaria Prezydenta szuka operatora

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-12 10:11

W ogłoszonym przez siebie przetargu Kancelaria Prezydenta przedstawiła następujące warunki: 600 kart SIM, aparaty telefoniczne z różnych półek oraz system, dzięki któremu będzie można wysłać automatycznie 90 tys. sms-ów na miesiąc. Jest to dość znaczna oferta dla wielu operatorów - niesie za sobą nie tylko duże pieniądze ale i prestiż. Eksperci obliczają, że wartość tego kontraktu wyniesie około 1 mln zł.

Przedstawiciele Polskiej Telefonii Cyfrowej - operatora sieci Era, PTK Centertel (Orange) i Polkomtelu (Plus) są na etapie analizy tego zamówienia. Nie chcą też zdradzić jakichkolwiek szczegółów. Do przetragu staną najwięksi operatorzy na rynku, dlatego konkurencja będzie na wysokim poziomie.

Powody są dwa: prestiż i pieniądze. Andrzej Pomarański z biura prasowego Ery tłumaczy: - Przetarg jest atrakcyjny a ewentualna wygrana oznacza niesamowity prestiż.

Operatorzy muszą przygotować swoje oferty najpóźniej do 10 sierpnia. Na jednej ze stron Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia podany jest podstawowy przedmiot przetargu - "600 kart SIM w ramach zarezerwowanej dla KP RP numeracji 721 800 000 - 721 800 999 z użyczeniem aparatów telefonicznych".

Finansowo nie jest to proste. Każdy wykonawca ubiegający się o zamówienie musi też "udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez wykonanie w okresie ostatnich trzech lat (...) zadania polegającego na wykonywaniu usług telefonii komórkowej, o wartości co najmniej 1 000 000 zł brutto" oraz wpłacić wadium 30 tysięcy zł. Eksperci obliczają, że umowa
z operatorem kosztować będzie około 1 mln zł. Kancelaria jednak nie ujawnia w dokumentach wartości przetargu.

Źródło:tvn 24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wbrew pozorom to nie jest kosmiczna liczba. Poza tym to pewnego rodzaju Key Customer, więc i bardzo preferencyjne stawki - nic szokującego ;) Czytałem na wp, jakie stawiają wymagania dotyczące telefonów: głównie średniej klasy smartfony (czyli skromnie jak na KP) i 70 wyższej klasy aparatów HTC Touch Pro

Komentarz został ukrytyrozwiń

90 tyś sms-ów na miesiac to ładnie klepią. A mówią że nie ma pieniędzy;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie i tak wygra PLUS jako, że jest w praktyce państwowy.
Tomku, masz tylko 999 możliwych numerów. To pewnie dasz radę do Bronka się dodzwonić. A może i nawiążesz ciekawe kontakty na niższym poziomie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak nie do Bronka to może do Jarka albo innego Zdzicha lub Rysia różnica praktycznie żadna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli jak zadzwonię na numery od 721 800 000 do 721 800 999, to dodzwonię się do Bronka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.