Facebook Google+ Twitter

Kontrapunkt XLVII Przegląd Teatrów Małych Form w Szczecinie

Wielkimi krokami zbliża się chyba największe wydarzenie kulturalne w Szczecinie: Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontrapunkt”.

Logo festiwalu Kontrapunkt / Fot. Elżbieta SadowskaJego pierwsza edycja odbyła się jeszcze „za komuny” w 1966 r. pod nazwą „Szczeciński Przegląd Teatralny”. Gospodarzami przeglądu są od początku trzy szczecińskie teatry: Teatr Współczesny, Teatr Lalek Pleciuga i Teatr Kana. W tym roku XLVII Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”, odbędzie się 13-22 kwietnia 2012 r. Program Kontrapunktu 2012 zobaczysz tutaj.

W programie Kontrapunktu, oprócz przeglądu konkursowego teatrów z Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Francji, zaplanowano mały Kontrapunkt (dla dzieci), koncerty, wystawy, warsztaty, plener fotograficzny, dyskusję panelową i noc performerów. Dyrektorem festiwalu jest Anna Garlicka.

Kontrapunkt to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce. Organizowany jest przez Miasto Szczecin, współgospodarzami są w/w teatry. Festiwal teatralny jest imprezą konsolidującą całe środowisko kulturalne Szczecina, od aktorów teatrów, poprzez literatów, plastyków, po fotografów i publiczność.

Festiwal stara się wyeksponować poszukiwania polskiego i zagranicznego teatru, konfrontując najnowsze nurty i eksperymenty małych form teatralnych. Oprócz profesjonalnych nagród Jury, główna nagrodę festiwalu: „Grand Prix” przyznaje publiczność festiwalowa.

Kontrapunkt, to spotkania świata kultury i sztuki, to wieczorne dyskusje, spotkania artystów z publicznością w nieskrępowanej atmosferze klubu festiwalowego Piwnicy KANY. Festiwalowe przeglądy Teatrów Małych Form, częściowo odbywają się w Niemczech w Schloss Bröllinie, a polska publiczność spędza jeden dzień festiwalowy (19 kwietnia), oglądając spektakle konkursowe na najważniejszych deskach teatralnych stolicy Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czyż nie jesteśmy w Europie. Przegląd teatralny w Szczecinie i Berlinie!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kontrapunkt, to święto kulturalne Szczecina!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.