Facebook Google+ Twitter

Kontrola na lotniskach w Łodzi i Warszawie bez Straży Granicznej

Kontrola bezpieczeństwa na lotniskach w Warszawie i w Łodzi już bez Straży Granicznej. Od dziś obowiązek jej wykonywania na wszystkich stanowiskach spoczywa tam na zarządzających.

 / Fot. Foma, GNU1.2, CC3.0Zgodnie ze znowelizowaną ustawą Prawo lotnicze zarządzający portami mają obowiązek przejąć kontrolę od Straży Granicznej do końca marca 2013. W Warszawie i Łodzi zrobiono to na długo przed terminem.

Po przekazaniu kontroli Straż Graniczna będzie sprawować nad nią nadzór, aby zapewnić zgodność działań zarządzającego lotniskiem zgodnie z zapisami europejskich oraz krajowych aktów prawnych, regulujących kwestie związane z ochroną lotnictwa cywilnego.

W dalszym ciągu Straż Graniczna będzie również odpowiedzialna m.in. za dokonywanie kontroli paszportowej i działania związane z ochroną granicy państwowej, dokonywanie kontroli radiometrycznej, zapewnienie porządku publicznego, prowadzenie działań minersko-pirotechnicznych, w tym neutralizacji urządzeń wybuchowych, kontrolę i nadzór nad przewożoną drogą lotniczą bronią, wykonywanie w portach lotniczych czynności związanych z wprowadzanymi przez Prezesa ULC dodatkowymi środkami ochrony w stosunku do rejsów wysokiego ryzyka, czy wystawianie wart ochronnych na pokładach statków powietrznych wykonujących rejsy wysokiego ryzyka.

Przekazywanie kontroli realizowane było zgodnie z podpisanymi w grudniu 2011 roku porozumieniami pomiędzy Komendantem Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk. SG Mariuszem Piętką a zarządzającymi portami w Łodzi i Warszawie i odbywało się etapowo, pozwalając właściwie wdrożyć się w nowe obowiązki Służbie Ochrony Lotniska (SOL).
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.