Facebook Google+ Twitter

Kontrola NIK: Posłowie PSL i PO złamali prawo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 18:41

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli do którego dotarł serwis internetowy tvp.info wynika, że przy realizacji inwestycji, w której udział brali posłowie PO i PSL złamano prawo budowlane i ustawę o rachunkowości.

Chodzi o sprawę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. W jego władzach zasiadają dwaj parlamentarzyści Miron Sycz z PO, który jest członkiem rady nadzorczej i Adam Krzyśków z PSL, który jest prezesem stowarzyszenia.

W 2007 roku Fundusz przyznał 40 tysięcy złotych dotacji na budowę wiaty edukacyjnej w Górowie Iławeckim. Z wnioskiem o dofinansowanie wystąpiło założone przez posła Sycza stowarzyszenie, którego siedziba znajduje się w domu parlamentarzysty. We władzach organizacji zasiada też żona Mirona Sycza. Stowarzyszenie, które wybudowało wiatę nie miało żadnych praw do ziemi, na której miała ona powstać. Była ona własnością posła Mirona Sycza.

NIK w swym raporcie pokontrolnym pisze między innymi o nieprawidłowościach w rozpatrywaniu wniosku, braku pozwolenia na budowę wiaty, naruszeniu wymogów związanych z zawieraniem umowy w sprawie dotacji i braku kontroli nad inwestycją.

Izba skrytykowała również sposób wydatkowania środków publicznych przez Fundusz i wytknęła stowarzyszeniu złą księgowość.

W tej sprawie toczy się też śledztwo prowadzone przez olsztyńską prokuraturę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.