Facebook Google+ Twitter

Kontrole na austriackich granicach: Tamtejsza policja ściga przemytników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-20 22:30

Austriacka policja zaostrzyła w weekend kontrole samochodów na wszystkich drogowych przejściach granicznych ze Słowacją, Czechami, Węgrami i Słowenią. Prewencyjna akcja pod kryptonimem "Scharf" czyli "Przenikliwość" jest wymierzona przede wszystkim przeciw zorganizowanym grupom przestępczym.

To największa tego typu akcja na austriackich granicach od czasu obowiązywania układu z Schengen. Bierze w niej udział aż 500 policjantów wspomaganych przez straż graniczną i wojsko. Policja posługuje się także smigłowcami wyposażonymi w noktowizory. Na przejściach granicznych kontroluje się nie tylko dokumenty kierowców i pasażerów ale również sprawdza bagażniki pojazdów.

Kontrole wprowadzono także na austriackich autostradach, zwłaszcza w okolicach Wiednia. Rzecznik austriackiej policji powiedział, że w ciągu 24 godzin zatrzymano kilkadziesiąt osób, prawdopodobnie członków zorganizowanych grup przestępczych.

Austriacka policja zaostrzyła w tym roku kontrole graniczne zwłaszcza w Górnej Austrii, która graniczy z Niemcami i Czechami. Jednym z powodów jest liberalizacja czeskiego kodeksu karnego dotycząca przechowywania narkotyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.