Facebook Google+ Twitter

Kontrole na kolei. 360 pociągów pod lupą inspektorów

Urząd Transportu Kolejowego sprawdza, jak funkcjonuje kolej. Od początku ferii na dworcach w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Zakopanem, Wiśle, Bielsku Białej i Krynicy blisko 30 inspektorów zbadało 360 pociągów.

Urząd Transportu Kolejowego postanowił sprawdzić jak wygląda sytuacja na dworcach i pociągach. Skontrolowano stan 360 pociągów na dworcach w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Zakopanem, Wiśle, Bielsku-Białej, Krynicy.

Inspektorzy skontrolowali do tej pory 360 pociągów pod względem jakości składu, wyposażenia w środki sanitarne oraz punktualności. Dopatrzono się wielu uchybień, m. in. w pociągach linii Olsztyn – Szczecin i Przemyśl – Szczecin zauważono niewystarczającą liczbę miejsc siedzących, na dworcu w Poznaniu podawano błędne informacje przez megafon. Na tym samym dworcu inspektorzy dostrzegli również niewłaściwe oznakowanie pociągów.

Jednak zdecydowanie najgorsza sytuacja jest w tej chwili na dworcu w Krynicy, ponieważ brakuje tam toalety, kas biletowych oraz stoiska z informacją dla pasażerów.

Inspektorzy zapowiadają kolejne kontrole, miedzy innymi w województwach mazowieckim, dolnośląskim, zachodniopomorskim, pomorskim.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.