Facebook Google+ Twitter

Kontroler Wii dla Xboxa 360

Konsola do gier Nintendo Wii dysponuje kontrolerami wykrywającymi ruch i śledzącymi położenie pada względem telewizora. Teraz podobne możliwości mają otrzymać posiadacze Xboxa 360 Microsoftu.

 / Fot. screenNowa generacja konsol to walka silnych specyfikacji (Xbox 360 Microsoftu i Playstation 3 Sony) z innowacyjnością (Wii od Nintendo). Stacjonarna konsola Nintendo posiada znacznie słabsze podzespoły niż konkurencja, ale ma inny atut. Wiiloty. Te nietypowe kontrolery wyposażone w akcelerometry i czujnik podczerwieni (będący tak naprawdę przerobioną kamerą) pozwalają graczom na machanie i skakanie przed telewizorem. Bohater gry zrobi to samo.

Firma PDP chce wprowadzić podobną funkcjonalność do konsoli Xbox 360 Microsoftu. Na targach GDC 2009 producent pokazał Gametrak Freedom, kontroler wzornictwem i możliwościami przypominający rozwiązanie Nintendo.

Gametrak posiada podstawowe przyciski padów Xboxa, a dodatkowo wbudowane akcelerometry, przewodnik ultradźwiękowy 3D i dwa czujniki umieszczone przy telewizorze. Wszystko to sprawia, że z dokładnością do dwóch milimetrów możliwe jest celowanie i wychylanie wirtualnej postaci za pomocą ruchów własnego nadgarstka.

Kontroler ma się pojawić w sklepach jesienią tego roku i kosztować 70 dolarów. Dostępna będzie też wersja za 75 dolarów razem z grą Squeeballs. To ostatnie jest zresztą najbardziej interesującą kwestią. Wii pokazało już, że kontrola gier gestami daje ogromne możliwości. Sęk w tym, że by je wykorzystać potrzebne są gry obsługujące takie rozwiązania. W sprzęcie Nintendo twórcy nie mają wyjścia. Mają do dyspozycji tylko takie sterowanie. W przypadku Xboxa 360 producenci będą musieli przygotować specjalne tytuły. Czy powstanie ich na tyle dużo by Gametrak Freedom odniósł światowy sukces?

Filmik
Więcej podobnych wpisów przeczytacie na blogu GRRR.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.