Facebook Google+ Twitter

Kontrolerzy biletów wychodzą z ukrycia

Już niedługo kontrolerów biletów będziemy mogli rozpoznać po jednakowych, służbowych kurtkach. Zarząd Transportu Miejskiego planuje zrealizowanie pomysłu jeszcze przed 15 grudnia tego roku.

Na granatowych kurtkach znajdą się dwa znaki ZTM - jeden na rękawie, drugi na przedniej patce. Otrzyma je 65 etatowych, zawodowych kontrolerów biletów. Pomysł ma na celu wyróżnienie pracowników ZTM jako urzędników administracji publicznej i wyeliminowanie działania z zaskoczenia. - Jego założeniem jest działanie prewencyjne i poprawa wizerunku kontrolerów biletów. Chcemy aby nasi pracownicy byli lepiej postrzegani przez pasażerów - tłumaczy Igor Krajnow, Rzecznik Prasowy ZTM. W tym celu organizowane są także cykliczne szkolenia dla zawodowych kontrolerów biletów. - Kultura osobista, panowanie nad emocjami i profesjonalne zachowanie to elementy, na które w szkoleniach zwracamy szczególną uwagę.

Czy ułatwienie identyfikacji kontrolerów przyczyni się do zwiększenia ilości pasażerów podróżujących bez biletów? Rzecznik Prasowy ZTM jest przekonany, że to zjawisko nie nastąpi - Nie boimy się takiej sytuacji. Większość osób używa biletów czasowych. - Jeśli chodzi o użytkowników komunikacji miejskiej, zdania są podzielone. W sukces tego pomysłu wątpią szczególnie ludzie młodzi. - Nie uważam żeby to przyniosło coś Zarządowi. Wydaje mnie się, że coraz więcej osób będzie podróżować bez biletów. - mówi uczennica gimnazjum, Paulina. Podobnego podejścia są jej koledzy, którzy przyznali, że wykorzystaliby tę zmianę do unikania kontrolerów.

Jednakże nie zabrakło również pozytywnych głosów. - Cieszę się, że taka instytucja jak ZTM wprowadza nowe standardy pracy. Być może obecny wizerunek "kanarów" ulegnie zmianie na lepszy - mówi Paweł K., częsty użytkownik komunikacji miejskiej. Zdaniem pana Jerzego z warszawskiej Pragi - pomysł jak najbardziej ma prawo się udać. Kontrolerzy powinni być odróżniani.

Całkiem możliwe, że pomysł ZTM zostanie rozwinięty. Zdaniem rzecznika prasowego, jest szansa, że w przyszłości kontrolerzy biletów otrzymają kompletny uniform.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

w Warszawie kanarzy to jednak patologia

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ci społeczni kontrolerzy nadal będą nas zaskakiwać heh

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.11.2009 23:08

Smutna generalizacja. Mnie zdarza się czasem trafić na irytującą ekspedientkę w sklepie, ale to jeszcze nie powód, żeby całej reszcie eskpedientek tego świata "życie uprzykrzyć".

A szkolenia naszym kontrolerom na pewno się przydadzą. Kultury osobistej nigdy za wiele :-) Choć co do jawności kontrolerów, to mam raczej mieszane uczucia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kiedyś w Poznaniu kontrolerzy biletów byli przyodziany w ciemno-zielone uniformy, teraz występują "po cywilu" jak widać, za duże straty były - za mało mandatów wlepiali

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście szczerze nienawidzę kanarów. Dwa razy zdarzyło mi się dostać mandat i dwa razy od bardzo wrednych osobników z plakietką ZTM. Dlatego gdy tylko mnie kontrolują, staram się jak najbardziej uprzykrzyć im życie. Myślę, że w nowych kurtkach będą bardziej sympatyczni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.