Facebook Google+ Twitter

Kontrolerzy nie zalecali lądowania

Smoleńskie lotnisko "Północ" było dziś rano spowite mgłą. W związku z tym kontrolerzy nie zalecali lądowania samolotu Tu-154.

http://www.youtube.com/watch?v=l-HMy4-cGSk&feature=player_embedded / Fot. screen z filmu nakręconego na miejscu tragedii15 minut przed oczekiwanym lądowaniem polskiego samolotu służby kontroli lotniska "Północ" zakazały lądowania rosyjskiemu samolotowi IL-76, którym przelecieli przedstawicieli Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Rosyjski samolot IL-76 dwukrotnie próbował lądować, ale w końcu zawrócił na moskiewskie lotnisko "Wnukowo".

Samolotowi z prezydentem Lechem Kaczyńskim również nie zalecano lądowania, ale kontrolerzy zabronić pilotowi tego nie mogli.

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że do grudnia 2009 r. lotnisko "Północ" nie było lotniskiem cywilnym, lądowały tutaj w większości wojskowe samoloty transportowe.

http://news.ng.ru/2010/04/10/1270899406.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Panie Antoni. Nad rozszyfrowaniem przyczyn tego tak jak każdego innego wypadku lotniczego pracuje wiele osób. Nad tym rządowym wypadkiem pracuje wielokrotnie więcej osób. Będą pracować aż nie wykryją przyczyny i dokąd nie odpowiedzą sobie na wszystkie zadawone sobie pytania. Ta praca pozwoli uczynić latanie jeszcze bezpiczniejszym. Nad tym mają pracować fachowcy lotniczy a nie prokuratorzy. Prokuratura musi poczekać na wynik specjalistów. Pracowałem też wiele lat nad czarnymi skrzynkami. Nawet tymi robionymi na warszawskim Grochowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka prawda Tadeuszu. "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.04.2010 22:03

Wszelkie spekulacje na ten temat są nie na miejscu, prawdę zabrali ze sobą do gronu, Ci - co zginęli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby przyjazna atmosfera wśród Polityków Polskich była,
To może i ta Nieszczęsna Tragedia, by się nie wydarzyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo przykre. Nie potrafimy się uczyć na błędach nawet własnych. W 2003 roku (o ile dobrze przypominam) był wypadek z przedstawicielami rządu, ale wszystko szczęśliwie się zakończyło. Nie wyciągamy wniosków nawet z własnych błędów, a powinniśmy się uczyć na cudzych błędach... Żal niewinnych ludzi :(( Kolejna tragedia. Oby nas czegoś nauczyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojsko dopiero uczy się języka i światowych standartów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, cały świat się dziwi. W żadnym państwie nie latają wszyscy przedstawiciele kraju tym samym samolotem, a to zamachy, a to katastrofy czy zatrucia pokarmowe itp... Ludzie się na błędach uczą, ale czy błędy muszą być aż tak tragiczne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agencje rosyjskojęzyczne zadają pytanie kto zezwolił na lot jednym samolotem dowódcom wszystkich rodzaii sił zbrojnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki, Panie Romanie. Tak myślałam. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

pani Ewo. Cywilny kapitan będąc w powietrzu ma nad sobą Boga. Natomiast wojskowy pilot dokąd jest żywy ma nad sobą przełożonego. Tu miał najwyższego przełożonego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.