Facebook Google+ Twitter

Kontrolerzy sprawdzą Pawlaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-12 07:21

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego proponuje prezydentowi skierowanie wniosku do NIK o zbadanie działań Ministerstwa Gospodarki w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", takie propozycje pojawiły się po kwietniowej katastrofie energetycznej w Szczecinie.
Szef BBN-u Władysław Stasiak powiedział "Rzeczpospolitej", że chodzi o sprawdzenie jak swoje kompetencje realizują ministerstwo kierowane przez Waldemara Pawlaka i Urząd Regulacji Energetyki. Chce też, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała co zrobiono w resorcie gospodarki po katastrofie w Szczecinie i jakie wnioski wyciągnięto z tego zdarzenia.
Gazeta pisze, że w piątek do Kancelarii Prezydenta trafił raport BBN-u dotyczący bezpieczeństwa sieci przesyłowych energii elektrycznej. Prezydent zlecił go po katastrofie energetycznej w Szczecinie. Na początku kwietnia po obfitych opadach śniegu i zerwaniu linii energetycznych miasto na kilka godzin zostało pozbawione prądu.
W raporcie BBN wskazuje na problemy związane z modernizacją i budową sieci, na przykład kradzież niektórych elementów konstrukcji. Zaleca też jak najszybsze wydanie rozporządzeń do ustawy o zarządzaniu kryzysowym. - pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.