Facebook Google+ Twitter

Kontrowersje wokół organizacji Hollyłódź Love Story

Łódzcy radni Platformy Obywatelskiej uważają, że formuła organizacji przez miasto koncertu walentynkowego Hollyłódź Love Story odbiega od zwyczajowo przyjętej.

– O opinię w sprawie organizacji imprezy proszono nie Komisję Promocji Miasta i Współpracy Zagranicznej Rady Miejskiej, ale odbyły się konsultacje klubowe. I mimo że nie wyraziliśmy poparcia dla tej inicjatywy, usłyszeliśmy, że koncert się odbędzie. – tłumaczy Bartosz Domaszewicz, radny PO i przewodniczący Komisji Promocji. Jak mówią radni Platformy, sam pomysł organizacji koncertu popierają. – Nie podoba nam się jednak fakt nie umieszczenia tej pozycji w wykazie imprez na 2009 r. przygotowanym przez Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą. Organizacja tego koncertu ma kosztować miasto aż 1 milion złotych – dodaje rajca.
Radny B. Domaszewicz / Fot. Ewelina Koper
Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, radny Domaszewicz będzie wnioskował o zapisywanie wszystkich wolnych funduszy na organizację imprez kulturalnych w rezerwie celowej. W ten sposób w sprawie każdej złotówki przeznaczonej na dofinansowanie imprez decyzję będzie mogła podejmować uchwałami łódzka Rada Miejska.

Kocert Hollyłódź Love Story rozpocznie się o godz. 19 w sobotę 21 lutego br. w Pasażu Rubinsteina. Organizatorami są miasto Łódź, telewizja Polsat i radio Eska. Na koncercie wystąpią m.in. Feel, Video, Blue Cafe i Krzysztof Krawczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.