Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjna nowelizacja ustawy o przemocy w rodzinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 07:37

Dziennik "Polska" pisze o kontrowersyjnym projekcie nowelizacji ustawy o przemocy w rodzinie, nad którym pracuje obecnie Sejm. Ojcowie boją się fałszywych oskarżeń o przemoc w domu, gdyż zgodnie z opracowanymi zapisami przemoc to nie tylko bicie dziecka czy znęcanie się psychiczne, lecz także niedawanie komuś pieniędzy.

"Polska" wyjaśnia, że w projekcie nowej ustawy określenie "przemoc ekonomiczna" pojawia się w jednym z załączników. Według twórców nowelizacji jest to "uporczywe uchylanie się od obowiązku łożenia na utrzymanie dziecka, rodziców lub innej najbliższej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokajania podstawowych potrzeb".

A to - według dziennika "Polska" - może być wykorzystane na różne sposoby: od skargi matki na zbyt niskie alimenty dla dziecka, przez fałszywe oskarżenie, że mąż nie dokłada się do utrzymania domu, aż po przypadki, kiedy dziecko samo zgłosi się na policję i powie, że rodzice nie dają mu kieszonkowego.

"To idealny argument dla żon, które chcą się pozbyć mężów, dostać wyrok rozwodowy z orzeczeniem o winie partnera i wysokie alimenty" - ostrzega Marek Borkowski z Centrum Praw Ojca i Dziecka. Jego zdaniem przepis będzie nadużywany podczas rozpraw rozwodowych. Zwłaszcza takich, w których strony nie potrafią się dogadać w sprawie podziału majątku" - dodaje Borkowski.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.