Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjna odzież dziecięca w ofercie sklepu Amazon

Dziennikarze "Huffington Post" podzielili zainteresowanie babci pewnej dziewczynki z Fort Meyers na Florydzie. Kobieta uznała, iż dziecięce legginsy oferowane na stronie sklepu Amazon, są niestosowne z uwagi na wzornictwo liścia marihuany.

Zrzut z ekranu (strona Amazon.com) / Fot. screenshot by Pawel JankowskiDziennikarze Huffington Post podzielili zainteresowanie babci pewnej dziewczynki z Fort Meyers na Florydzie. Kobieta uznała, iż dziecięce legginsy oferowane na stronie sklepu Amazon, są niestosowne z uwagi na wzornictwo liścia marihuany.

Oferta na stronie sklepu Amazon była kusząca, atrakcyjne kolorystycznie dziewczęce spodnie w cenie obniżonej o kilkadziesiąt procent. W ostatnim czasie sprzedawano spodnie w bardzo przystępnej cenie od 5,99 do 7 dolarów. Jednakże babcia poczuła się zaniepokojona sugestywnym zdobnictwem materiału i postanowiła zwrócić się do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie sklepu.

Kwestionowane legginsy dla kilkuletnich dziewczynek wytwarzane są w Chinach przez AOSHILONG-Baby. Producent zarzeka się, iż nie jest jego zamysłem utrwalanie jakichkolwiek odniesień do konopi i twierdzi, że wzornictwo wykorzystujące motyw marihuany to zwyczajne "cyfrowo drukowane liście".

Kobieta, która przedstawiła swoje zastrzeżenia, według reguł postępowania ustalonych przez Amazon dla relacji z klientami, nie otrzymała jakiejkolwiek odpowiedzi. Poczuła się co najmniej zlekceważona: "Maleńki odnośnik, który mówi, "jeśli Zrzut z ekranu (strona Amazon.com) / Fot. screenshot by Pawel Jankowskiznajdziesz coś niestosownego, proszę daj nam znać" i możesz kliknąć link na stronie, to wszystko co mogłam zrobić" - powiedziała babcia cytowana przez Huffington Post. Amazon nie zareagował zarówno na zastrzeżenia wysuwane przez nią jak i przez amerykańskich dziennikarzy. Typowa postawa przedsiębiorstwa z Seattle wobec incydentalnych przypadków z narkotykami w tle.

W międzyczasie "konopne" legginsy roznieciły dyskusję i szereg kontrowersji z udziałem rodziców i orędowników walki z narkotykami, w tym Diane Ramseyer z koalicji Drug-Free Charlotte na Florydzie.

Scott Chipman, działacz grupy Citizens Against Legalizing Marijuana (Obywatele Przeciwko Legalizacji Marihuany) powiedział, iż legginsy niosą z sobą złe przesłanie. "Wszystko co normalizuje marihuanę i dzieci, jest przemocą wobec dzieci" - powiedział Chipman dla Huffington Post.

Amazon stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na całej planecie. W Stanach Zjednoczonych urasta do rangi ikony i symbolu pewnego stylu życia, wręcz staje za drogowskaz nowego wspaniałego świata. Zaś powyższy przykład odzieży dziecięcej - wciąż w ofercie sklepu - pokazuje, iż prawdą staje się, że jaki Amazon taka Ameryka.


źródło: Huffington Post
Amazon.comWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.