Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjna reklama ekologiczna z WTC w tle

Zbulwersowana Ameryka potępia reklamę ekologiczną bazującą na zamachach terrorystycznych na wieżowce Dolnego Manhattanu.

 / Fot. screen z http://wyborcza.pl/1,75248,6996317,Ekolodzy_atakuja_WTC.html"Oburzające". "Okropne. Nie można pasożytować na tragediach, by promować cele społeczne" Takie i wiele innych słów krytyki pojawiło się po opublikowaniu reklamy ilustrującej ataki na wieżowce World Trade Center. Podpis pod plakatem brzmi: "Tsunami zabiło 100 razy więcej ludzi niż 11 września. Planeta jest brutalnie potężna. Miej dla niej respekt. Chroń ją". Zamówienie na kampanię złożył brazylijski oddział międzynarodowej organizacji ekologicznej World Wildlife Fund (WWF).

Kopie reklamy można było znaleźć w sieci we wtorek rano. Jej pojawienie się wywołało prawdziwą burzę na forach internetowych. Ich użytkownicy zarzucają pomysłodawcom, że kierowali się przede wszystkim chęcią rozgłosu. Tylko nieliczne wypowiedzi internautów były przychylne. Sprawę nagłośniły media telewizyjne. Charles Wolf, który w zamachach z 11 września stracił żonę jest oburzony tą reklamą. W rozmowie dla telewizji FoxNY domagał się publicznych przeprosin jej organizatorów.

Główna placówka WWF w Waszyngtonie odpiera ataki tłumacząc, iż oddział w Brazylii nigdy nie dostał przyzwolenia na upowszechnienie kampanii. Paradoksalnie, reklama ta już zdążyła zdobyć wyróżnienie w prestiżowym konkursie The One Club.

To nie pierwsza tego typu reklama w mediach. Motyw ataków terrorystycznych na World Trade Center wykorzystała w zeszłym roku organizacja antynikotynowa ASH z USA. Ona także nie uniknęła słów krytyki.

Źródło: wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chris Norman
  • Chris Norman
  • 22.12.2011 13:55

dziwne, że jakoś nikogo nie oburza fakt noszenia krzyża, który podobno był narzędziem okrutnej śmierci Jezusa. A tutaj patrzcie! Grupa "patriotów" z urażonym amerykańskim ego skacze do gardeł...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.