Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjne nominacje Donalda Tuska

Rządowe nominacje dla Jarosława Gowina oraz Joanny Muchy nie tylko zaskoczyły polityków opozycji, ale również ludzi, którzy życzą PO jak najlepiej.

To było prawdziwe zaskoczenie. Jarosław Gowin, z wykształcenia filozof, został ministrem sprawiedliwości. Premier Donald Tusk tłumacząc tę decyzję powiedział, że Gowin ma "pozytywną szajbę, oraz zawziętość, która często prowadzi do deregulacji". Zbigniew Girzyński w programie Bogdana Rymanowskiego słusznie zauważył, że minister sprawiedliwości powinien mieć dokładnie odwrotne cechy. Włodzimierz Cimoszewicz, którego nie można posądzać o wrogość do PO, powiedział, że "nie słyszał o takim eksperymencie w żadnym innym państwie, ale być może Polska rozpocznie nowy trend". Z kolei były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, zaznaczył, że to nie jest dobry resort do "filozofowania".

Podobnie rzecz się ma z Joanną Muchą, nową minister sportu. Jagna Marczułajtis z PO nie ukrywała swojego niezadowolenia z tej kandydatury: "Wydawało mi, się, że ten kandydat będzie ze środowiska sportowego. W szczególności w czasie Euro 2012 oraz ważnych wydarzeń sportowych dla naszego kraju.Trudno jest się jej dziwić, przecież Platforma Obywatelska ma najsilniejszą reprezentację sportowców ze wszystkich ugrupowań sejmowych. Należą do niej: wspomniana snowboardzistka, Cezary Kucharski, Roman Kosecki oraz Andrzej Blanik.

Wielu komentatorów doszukuje się w tych nominacjach "politycznej gry" Donalda Tuska. Podziela tę opinię Leszek Miller, który twierdzi, że premier Tusk dobrał sobie ministrów według klucza partyjnego. Z kolei dziennikarz TVN24 Bogdan Rymanowski pyta wprost: "Najpierw nominacja dla Rafała Grupińskiego na szefa PO, teraz nominacja dla Jarosława Gowina na ministra sprawiedliwości, w taki sposób Grzegorz Schetyna zostaje sam w ostatniej ławce. Czy o to chodziło premierowi?". Dziennikarz przypomniał również ostatnią wypowiedź Donalda Tuska: "Jeśli dobrze zanotowałem, to Grzegorz Schetyna będzie szefem Komisji Spraw Zagranicznych" i skomentował ją następująco: "Mam wrażenie, że premier Tusk, chciał publicznie upokorzyć Grzegorza Schetynę".

Źródło:
TVN24Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Należałoby zastanowić się, dlaczego Gowin przewyższa swoim intelektem pozostałych "o Niebo" ?! Już czas, żeby te skostniałe struktury "sprawiedliwości" skruszyć i odbudować na mocnych fundamentach. I tylko taki jak Gowin nadaje się do tego.
Tym bardziej, że nie jest w prawniczej "klice".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy
  • Jerzy
  • 18.11.2011 12:53

Rzecz jasna kontrofensyjne nominacjie ale wyłacznie tak uważają zwolennicy rozwalania Polski i ci co popierają IV Rzeczpospolitą w wydaniu Jaroslawa Kaczynskiego , obecnego PiS .Panie Kowalski możesz sobie pisać .Papier wszystko przyjmie ale nie my wyborcy i rodowici Polacy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.