Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjne pomysły na ratowanie Grecji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-04 13:18

Niemieccy eksperci gospodarczy radzą stojącej na skraju bankructwa Grecji, by sprzedawała swoje wyspy. Jeden z ekonomistów proponuje też wykluczenie Grecji ze strefy euro.

Kontrowersyjny pomysł sprzedaży wysp zgłosili na łamach bulwarówki "Bild" eksperci ekonomiczni współrządzących w Niemczech CDU i FDP. Współpracujący z chadekami Josef Schlarmann powiedział, że bankrut musi w razie potrzeby sprzedać wszystko, co ma. Jego zdaniem, w przypadku Grecji mogą to być również niezamieszkane wyspy. Zyski z ich sprzedaży można by wykorzystac na spłatę długów - twierdzi ekspert CDU. Podobną opinię wyraża na łamach "Bilda" związany z liberałami Frank Schaeffler.

Jeden z najbardziej znanych niemieckich ekonomistów, szef monachijskiego instytutu badań nad gospodarką IFO Hans-Werner Sinn proponuje tymczasem wykluczenie Grecji ze strefy euro. -Każda próba ustabilizowania Grecji w ramach eurolandu jest beczką bez dna - ostrzega Sinn w dzienniku "Die Welt". Niemiecka prasa publikuje wypowiedzi ekonomistów na dzień przed wizytą w Berlinie premiera Grecji Jeorjosa Papandreu. Rzecznik niemieckiego rządu zapowiedział, że podczas jutrzejszych rozmów Niemcy nie złożą Atenom żadnej konkretnej obietnicy pomocy finansowej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.