Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjne zamówienie ministerstwa zdrowia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-09 07:37

Zdaniem Urzędu Zamówień Publicznych, warunki przetargu na krwiobus dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie wyraźnie faworyzowały jednego oferenta - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Urząd przekazał swoje ustalenia rzecznikowi dyscypliny finansów publicznych mimo to ministerstwo zdrowia chce według zasad zakwestionowanych przez Urząd Zamówień Publicznych kupić kolejne trzy krwiobusy.

Według kontrolujących przetarg, jego warunki zostały tak ustawione, że mogła wygrać tylko jedna marka autobusu. Jej dilerem jest firma Zeszuta sp. z o. o. "Dziennik Gazeta Prawna" zwraca uwagę, że specyfikacja ministerstwa spowodowała, iż bardziej doświadczeni producenci autobusów nie mogli wystartować w przetargu.

Według UZP, Zeszuta, która wygrała konkurs, nie spełniła kilku wymogów technicznych, określonych w przetargu, nie złożyła też niektórych potrzebnych dokumentów. Ministerstwo zdrowia twierdzi natomiast, że dowiedziało się o opinii UZP już po rozpoczęciu kolejnej procedury przetargowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.