Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjne zdjęcia - sześcioletnie modelki na łamach Vogue'a

Miesięcznik "Vogue" opublikował odważną sesję zdjęciową z udziałem sześciolatek.

Jedna z fotografii z kontrowersyjnego cyklu / Fot. swiatobrazu.pl/screenSesja zdjęciowa opublikowana w świątecznym numerze francuskiego "Vogue" zaskoczyła czytelników pisma kontrowersyjnym nowatorstwem. Sześcioletnie dziewczynki: Leę, Prune i Thylane, ubrane w ekskluzywne stroje i z mocnym makijażem, fotografik Sharif Hamza przedstawił jako kobiety dojrzałe, pewne siebie i zalotne.

Jak informuje serwis swiatobrazu.pl, w sieci momentalnie pojawiły się głosy protestu, a reklamodawcy zareagowali groźbą wycofania reklam z kontrowersyjnego numeru. Sesję skrytykował również francuski biznesmen Bernard Arnault, szef koncernu dóbr luksusowych Louis Vuitton Moët Henessy.

Perfekcyjnie umalowane dziewczynki miały uosobić ideę "kobiety wiecznie młodej". Pozostaje jedna nieścisłość, której "Vogue" najprawdopodobniej nie dostrzegł - sześcioletnie dziewczynki nie są jeszcze kobietami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.01.2011 17:04

To już jakaś paranoja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta "awanturka o Basię" wskazuje jak bardzo moralność kościelna i religijna wtargnęła i zdominowała nasze życie! Zwłaszcza w wolnej Francji jest wiele przykładów na "mit lolitki" w filmie francuskim, oraz dojrzewanie młodej kobiety w literaturze Francois Sagan! To były piękne lata, niestety - muszę powiedzieć:- lata minione 60-te, 70-te, do początku lat 90-tych. Kiedy w filmie, w sztuce w literaturze - nie tylko francuskiej - pojawiło się wiele przykładów świetnej pracy - do tych tematów. W dniu dzisiejszym góruje dewocjonalizm oraz wartości post-religijne w sztuce...Dlatego tak trudno jest tworzyć niezależną obyczajowość w tych tematach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bac
  • Bac
  • 11.01.2011 14:00

Levy, zgadzam się z Tobą. Wielu ludziom nic innego nie przyjdzie na myśl jak tylko seks z sześciolatką... niektórzy niestety jednak wezma to za "sztukę" bo przeciez jak powiedzą - "każdy odbiera sztukę inaczej". świat zszedł już na psy... (te dokarmiane z cycka przez kobiety też ;) )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Vogue kieruje swoją najnowsza ofertę do pedofili, widać taki target zna się na modzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakim prawem dorośli zabierają dzieciom dzieciństwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń
patrycja
  • patrycja
  • 10.01.2011 21:56

No dobrze, Vogue nie zauważył, że 6latki to nie kobiety, natomiast autor tekstu nie wie, że 6latki to nie nastolatki...
przyganiał kocioł garnkowi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.