Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjne "Życie Adeli" na ekranach. Na co iść do kina w weekend?

Najbliższy weekend zapewni fanom kina dobrze spędzony czas. Na wielkim ekranie będziemy mogli obejrzeć opowieść o miłości dwóch lesbijek, zapoznać się z dalszymi losami Maczety, czy też zanurzyć się w mroczny świat Stephena Kinga.

 / Fot. Fernando de SousaŻycie Adeli. Rozdział 1 i 2

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy tytułowa Adela ma 15 lat i uczęszcza do liceum. Dziewczyna poznaje, czym jest zauroczenie, oddaje się miłosnym doświadczeniom oraz przeżywa pierwsze rozczarowanie. Życie Adeli zmienia się w momencie, gdy poznaje dziewczynę o niebieskich włosach - Emmę. Dzięki niej Adela odkrywa swoje pragnienia, namiętność, odnajdzie siebie jako kobietę. Widzowie obserwują na ekranie sposób, w jaki dojrzewa bohaterka, jak wygląda jej życie, uczucia i myśli.

Film ten został nagrodzony Złotą Palmą, a odtwórczynie głównych ról, Lea Seydoux i Adele Exarchopoulos, dostały w Cannes nagrody. Jury w Cannes nazwało film "absolutnym arcydziełem".

"Życie Adeli" zostało okrzyknięte filmem kontrowersyjnym poprzez swoją tematykę miłości homoseksualnej oraz jak uważa wielu, za najbardziej śmiałe sceny erotyczne w historii kina.Maczeta zabija

"Maczeta zabija" jest to kontynuacja pierwszej części stworzonej przez Roberta Rodrigueza. Sequel opowiada o Maczecie, który tym razem dostał zlecenie od prezydenta USA. Jego zadaniem jest pozbycie się człowieka zagrażającego Stanom Zjednoczonym - Luther Voza. Jest on szalonym handlarzem broni, szykującym ekspansję w kosmos, który wycelował pocisk w Waszyngton.

"Maczeta zabija" jest filmem typu exploitation, który charakteryzuje się niskim budżetem, wypełnieniem przemocą i seksem. Filmy tego rodzaju przeżywały prawdziwy rozkwit w Ameryce lat siedemdziesiątych, a twórcami byli zazwyczaj amatorzy. Rodriguez powraca do tego gatunku serwując widzom esencję exploitation w postaci swojej najnowszej produkcji.

AmbaSSada

"AmbaSSada" jest najnowszym filmem Juliusza Machulskiego. Opowiada historię młodego małżeństwa, Meli i Przemka, które na przełomie sierpnia i września 2012 roku przyjeżdża do Warszawy w celu zajęcia sie luksusowym apartamentem stryja. Mieszkanie położone jest w centrum miasta, gdzie przed II wojną światową znajdowała się ambasada III Rzeszy Niemieckiej. Machulski przenosi swoich bohaterów do roku 1939 i nakazuje im spotkać się z Joachimem von Ribbentropem oraz Hitlerem. Wszelkie te wydarzenia mają zdecydować o losach II wojny światowej oraz całego świata. Pikanterii dodaje fakt, że inteligencja nie jest domeną Meli, a Przemek jest gotów zrobić wszystko, by dostać się przed komputer i pracować. Oboje nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji.

W filmie będziemy mogli zobaczyć sławy, takie jak Adam "Nergal" Darski, Jan Englert, czy Robert Więckiewicz. Na uwagę zasługuje tu Więckiewicz, wcielający się w rolę Hitlera. Po raz kolejny aktor pokazał, co potrafi.

Carrie

Fanom Stephena Kinga nie trzeba przedstawiać tego filmu. "Carrie" była debiutancką powieścią powszechnie znanego "mistrza grozy".

"Carrie" opowiada historię tytułowej dziewczynki. Jest to nastolatka z niewielkiego miasteczka w stanie Maine, która żyje w cieniu swojej niezwykle religijnej matki, izolującej ją od świata. Niepowodzenia w domu przenoszą się do jej życia szkolnego, ponieważ jest z tego powodu wyśmiewana przez swoich kolegów i koleżanki, przez co czuje się bardzo samotna. Pewnego dnia Carrie odkrywa w sobie zdolność do telekinezy, którą postanowi wykorzystać w czasie balu maturalnego, by wyrównać rachunki z prześladowcami.

Będzie to odświeżona wersja ekranizacji "Carrie" sprzed 40 lat.

Z miłości do...

"Z miłości do..." opowiada historię starszego małżeństwa, Marion i Arthura, mieszkającego w obskurnym blokowisku w Newcastle. Marion jest osobą pogodną, otwartą na ludzi, życzliwą i uśmiechniętą, która uczęszcza na próby chóru emerytów, które odbywają się w osiedlowej świetlicy i są prowadzone przez nauczycielkę śpiewu Elisabeth. Arthur jest przeciwieństwem żony. Zgorzkniały, stroniący od ludzi, skłócony z synem, dowozi jedynie swoją schorowaną żonę na wózku inwalidzkim raz w tygodniu na próby, przy czym nie wchodząc nawet na salę. Ponieważ chór przygotowuje się do konkursu śpiewaczego, Elisabeth wybiera niecodzienny repertuar, w skład którego wchodzą piosenki typu "Let's talk about sex".

Ślepy traf

"Ślepy traf" jest historią Richiego - student Princeton, będącego zarazem matematycznym talentem, który utrzymuje się z gry w internetowego pokera. Pewnego dnia zostaje oszukany i składa reklamację bezpośrednio u właściciela hazardowego imperium, Ivana, który ma siedzibę na Kostaryce. Richie daje się omamić biznesmenowi, który obiecuje mu wielkie bogactwo, jednakże ten szybko odkrywa niepokojącą prawdę o mężczyźnie. Gdy FBI postanawia zwrócić się do Richiego w celu obnażenia oszustw Blocka, chłopak podejmuje największe ryzyko w swoim życiu - chce wyprowadzić w pole obie strony.

Repertuar na najbliższy weekend zapowiada się interesująco. Który film wybierzecie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.