Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjny folder: "Papież uczy jak niszczyć Żydów"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-19 18:35

Unia Amerykańskich Ortodoksyjnych Kongregacji Żydowskich wydała folder, według którego "papież i watykańscy kardynałowie organizują dla bojowników Hezbollahu wycieczki do Auschwitz, aby uczyć ich jak zniszczyć Żydów".

Książka pod tytułem "Z drugiej strony granicy" była przez kilka miesięcy rozdawana izraelskim żołnierzom. Pisze o tym dziennik "Haaretz".


Książka opiera się na relacji członka Hezbollahu, który szpiegował dla Izraela. Mężczyzna o imieniu Avi po opuszczeniu Hezbollahu zmienił imię i przeszedł na judaizm. Twierdzi, że był blisko lidera Hezbollahu szejka Hassana Nasrallaha i poznał jego bliskie relacje z Watykanem i europejskimi przywódcami.

Według Aviego, szejk wziął udział w wycieczce między innymi do Polski, gdzie odwiedził obóz w Auschwitz. "Widzieliśmy pociągi, platformy, okulary, ubrania. Przyjechaliśmy się uczyć"- miał według Aviego mówić Nasrallah. Autorzy książki wyjaśniają także, jak europejscy politycy i dziennikarze działają przeciwko Izraelowi.

Przedstawiciele ortodoksyjnych Żydów zapewniają, że historia jest prawdziwa. Izraelscy żołnierze z kolei mówią, że w nią wierzą. Rzecznik armii w wydanym oświadczeniu stwierdził, że książka była rozprowadzana w dobrej wierze. Dystrybucję wstrzymano, gdy okazało się jakie informacje zawiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.