Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6669 miejsce

Kontrowersyjny Pomnik Życia stanął na Wzgórzu Jana Pawła II w Luboniu

W minionym tygodniu, na Wzgórzu Papieskim w Luboniu stanął 4-metrowy Pomnik Życia - informuje Michał Wybieralski z Gazety Wyborczej.

Wzgórze Papieskie w Luboniu / Fot. Toooomek2, własność publicznaNa cokole mogiły widnieje napis: "Wybierajcie życie, abyście żyli...", a nad nim znajdują się tablice z dekalogiem. Wśród nich wyróżnione zostało V przykazanie: "Nie zabijaj". W centrum pomnika znajduje się otwarta dłoń, a na niej leży dziecko. Autorem projektu jest Andrzej Biernacki z Poznania.

Pomnik nie zyskał powszechnego uznania. Świadczą o tym wyniki internetowej sondy w serwisie e-lubon.pl, gdzie aż 73 proc. spośród 200 ankietowanych opowiedziało się przeciw budowie pomnika. Swoje niezadowolenie wyraził również radny Lubonia, Adam Dworaczyk. W wypowiedzi dla Gazety Wyborczej określił monument mianem "pomnika antyaborcyjnego".

- Naszą intencją jest przypomnienie o poszanowaniu świętości, fundamentalnej wartości, jaką jest życie. W szerokim rozumieniu tego słowa - stwierdził członek komitetu społecznego kardiolog dr Roman Klimas. Serwis e-lubon.pl zapowiada oficjalne odsłonięcie pomnika na październik br.

Więcej informacji:
Pomnik życia i sanki
Pomnik Życia cały czas budzi kontrowersje

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

rzut oka z sąsiedniej wsi
  • rzut oka z sąsiedniej wsi
  • 08.09.2011 01:44

Pomijając obrzydzenie GazWyb dla wszelkich katolickich idei (naturalne zresztą dla Adama i jego rodziny; nadmienię tylko że za brata swego Stefana, dotąd A.M. nie przeprosił) to pomnik ten i lokalizacja jest świetną inicjatywą... Przynajmniej będzie go widać bo jest przy głównej drodze - twórcy nie dali się zagonić do kościelnego ogródka.
Szkoda że w mojej miejscowości (Puszczykowo) nie ma takich odważnych ludzi którzy nie boją się popaść w niełaskę wielkich tego świata (tu Gaz-ETA*). Jest za to piramida energetyzująca wodę i inne POckie wynalazki ogrodowo-tolerancyjne :-)

* patrz ETA, lewaccy terroryści baskijscy

Komentarz został ukrytyrozwiń
lubon
  • lubon
  • 23.07.2011 00:36

Weź pod uwagę, ze w Luboniu w wyborach samorządowych wystarczy 50 głosow, zeby zostać radnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tuptuś
  • Tuptuś
  • 22.07.2011 09:18

Idąc twoim tokiem myślenia można stwierdzić, że 54 osoby (tj.0,18% populacji Lubonia) było "za" i tylko ich opinia się liczy. Prawdziwa demokracja !

Komentarz został ukrytyrozwiń
qvo vadis
  • qvo vadis
  • 21.07.2011 23:27

Autorka artykułu pisze: Pomnik nie zyskał powszechnego uznania. Świadczą o tym wyniki internetowej sondy w serwisie e-lubon.pl, gdzie aż 73 proc. spośród 200 ankietowanych opowiedziało się przeciw budowie pomnika. Hmm, ciekawa manipulacja danymi. Biorąc pod uwagę, że wg danych z 2010 roku Luboń liczył 29 301 mieszkańców to 200 ankietowanych to naprawdę "powszechne uznanie". Ale jak się nie jest twórczym, tylko bazuje na artykule Gazety Wyborczej to można stwierdzić że 146 osób na 29 301 to "powszechna opinia". Tak, tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.