Facebook Google+ Twitter

Kontrowersyjny pomysł ekologów. Nie chcą samochodów w centrum Warszawy

Ekolodzy twierdzą, że w Warszawie z powodu chorób płuc wywołanych zanieczyszczeniem powietrza, przedwcześnie umiera 300 osób rocznie. Z tego powodu działacze "Zielonego Mazowsza" chcą zakazu wjazdu aut do centrum miasta.

 / Fot. Ruben de Rijcke/CC 3.0Działacze "Zielonego Mazowsza" zorganizowali w Warszawie happening, który miał na celu zwrócenie uwagi na problem pyłów w powietrzu. Na potwierdzenie swojej tezy pokazywali filtr ze stacji pomiarowej w al. Niepodległości.

Receptą na poprawę sytuacji według działaczy z "Zielonego Mazowsza" jest wydzielenie stref w centrum miasta bez samochodów. Kolejnym pomysłem jest wdrożenie systemu plakietek na samochody, które określałyby poziom emisji spalin. Wzorem Berlina samochody nie spełniające norm, nie mogłyby wjeżdżać do Śródmieścia. Dziennik Rzeczpospolita przytacza wypowiedź emerytki przyglądającej się demonstracji, mieszkającej w centrum miasta: "Gdy pojadę do siostry na Ursynów (dzielnica Warszawy), powietrze jest zupełnie inne".

Źródło: "Rzeczpospolita", 17 listopada.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mar
  • mar
  • 05.02.2012 17:54

Technologia została wymyślona przeszło 170 lat temu (Ogniwo wodorowe konstrukcji Williama R. Grove'a z 1839 roku) i została udoskonalona przez NASA . Najnowsze osiągnięcie to ogniwo alkoholowe działające na tej samej zasadzie możecie to zobaczyć http://www.ultracellpower.com/assets/XX55_Data_Sheet_02-15-2011.pdf
http://www.pcworld.pl/news/156931/Alkoholowe.ogniwa.do.notebookow.juz.na.sprzedaz.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_paliwowe
200% ekologii (H2O+CO2) o 100% bezpieczniejszy spirytus (niż tradycyjne paliwa a nie mówiąc o wodorze) Koszt 1l spirytusu w hurcie bez akcyzy ok.3zł. Jedno podstawowe pytanie dlaczego ????????????????? nie powstał pojazd z ogniwem alkoholowym!!!!!! Wyobraźcie sobie: Bliski Wschód, tankowce, przemysł samochodowy, wielkie koncerny i.t.d. NIKT NIE ZARABIA I NIE KONTROLUJE CIEBIE ?!?!?!?!?! Nikt kto to rozumie i ma władzę nie dopuści do tego!!!! Gdzie ekolodzy ?!!!!!! Mariusz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe na ile liczą? A może chodzi o wspomożenie HGW i jej planów związanych z niewpuszczaniem do Warszawy autobusów z poza ZTM (link
Jeszcze inne powietrze poza Warszawą. W Niemcach ma jeździć w 2012 roku 1,5 miliona samochodów elektrycznych. Nie biorą się z nieba, to wynik rzeczywistych, długoletnich przemian w strukturze społecznej i gospodarczej. U nas wybrańcy maja inne problemy, również HGW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym najpierw zorganizował protest o wyznaczenie stref wolnych od papierosów, narkotyków i alkoholu!!!! Ale jak wiadomo zieloni lubią zielone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.