Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7993 miejsce

Kontrust - "Second Hand Wonderland". Płyta nie z drugiej ręki!

Współautorzy: Justyna Kosior

Woodstockowicze znają już "Time to Tango". Teraz idziemy w tango z nową płytą!

 / Fot. Manfred Werner - Tsui/CC BY-SA 3.030 kwietnia prosto z Austrii dotarła do Polski nowa płyta Kontrustu. Patriotów uspokajam, polski akcent słychać na niej wyraźnie, bo śpiewa tu polska wokalistka Agata Jarosz. Włącza się jej czasem Stefan Lichtenberger, ale robi to bardzo wdzięcznie, wie=ęc mu wybaczamy. Duetowi przygrywa na gitarce Robert Ehgartner i bassuje Gregor Kutschera. Żeby było jeszcze głośniej, perkusje (na pewno nie reperkusje) należą do Romana Gaisböcka i Manuela Haglmüllera. Tylu chłopaków i jedna kobietka! Dzieje się!

Kontrust to zespół crossoverowy i to słychać. Płyta to rockowy przytup, ale znajdziemy tu chyba wszystko, poczynając od reggae przez folk (polski i austriacki) na beatboxie i elektro kończąc. No, może tylko jazzu tu nie ma, ale pewnie kto poszuka, ten znajdzie. Jednak myli się ten, kto nazwałby to pulp fiction. Chłopaki (i Agata!) poradzili sobie nieźle. Wzięli ze wszystkiego co się da, wrzucili do muzycznego blendera, dodali całą masę własnych pomysłów na muzykę i naprawdę pojechali po bandzie!

Po pierwszym przesłuchaniu, musiałam na chwilę zamknąć drzwi oraz okna i zakryć uszy poduszką. Cisza to chyba coś, o czym Ci ludzie nie słyszeli. Piosenki są głośne, bardzo głośne, i dynamiczne. Jeżeli myślą, że dali tu jakąś balladę, to ja jej nie słyszałam. Dlatego za pierwszym razem miałam w głowie jedynie papkę. Potem niektóre piosenki zaczęły się wyróżniać.

Pierwszą z nich jest nomen omen pierwsza piosenka z płyty i pierwszy singiel. To "Sock 'N' Roll". Idealnie nadaje się na Kontrustotekę. Zabawna, skoczna, mocna. A teledysk to istna perełka. Jodłowanie Agaty raczej trudno będzie sobie podśpiewać przy pogo, ale już "Polish dancefloor" powinno wyjść.

Kolejnym wartym uwagi kawałkiem jest "Monkey boy" z charakterystycznymi małpimi okrzykami. Agata popisała się tu wokalnie. Piosenka wpada w ucho.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.