Facebook Google+ Twitter

Konwencja przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu w Krakowie

Dziś rozpoczęła się Pierwsza Doroczna Konwencja Europejskiej Platformy Przeciwdziałania Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu.

Auditorium Maximum Uniwersytet Jagielloński Kraków / Fot. Sławomir OstrowskiSpotkanie odbywa się w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i zostało zorganizowane w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Obrady potrwają dwa dni.

Główne tematy poruszane podczas dzisiejszych trzech sesji to:
- Gdzie obecnie jesteśmy jeśli chodzi o cel ograniczenia ubóstwa na szczeblu państw członkowskich?
- Jakie są główne działania przewidziane w Europejskiej Platformie nt. Ubóstwa i Wykluczenia Społecznego, koordynowane przez Komisję Europejską w 2011 roku?
- Sugestie ze strony Konwencji dla działań w 2012 roku i dalszej przyszłości.

Wtorek uczestnicy konwentu rozpoczną od wizyt studyjnych w instytucjach z Krakowa i okolic, działających w obszarze przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. W południe rozpocznie się sesja zamykająca konwent, pod hasłem "Główne przesłania i planowane działania następcze".

Nieprzypadkowo konwent odbywa się 17 i 18 października. 17 października to Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, a 18 października 2011 roku, przypada 50. rocznica podpisania Europejskiej Karty Społecznej.

Głównymi uczestnikami konwentu są Sekretarz Stanu Jarosław Duda (Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej), Dyrektor Generalny Koos Richelle (Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Wyłączenia Spolecznego), Lauris Beets (Przewodniczący Komitetu Ochrony Socjalnej SPC).


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.