Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10395 miejsce

Konwencja Solidarnej Polski w Krakowie: "Chcemy władzy nie dla jej blichtru"

W krakowskim kinie Kijów.Centrum, spotkali się sympatycy Solidarnej Polski na krajowej konwencji tej partii. - My chcemy władzy nie dla jej blichtru (...) My chcemy władzy po to, aby zmienić Polskę od podstaw - podkreślał Zbigniew Ziobro.

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Dzień po konwencjach Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku, podobne spotkanie swoich sympatyków na południu kraju zorganizowała Solidarna Polska. W krakowskim kinie Kijów.Centrum pojawili się główni politycy ugrupowania oraz między innymi Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność" czy Paweł Kukiz, lider ruchu społecznego zmieleni.pl. Premier naszego rządu mówi, że w naszym kraju prowadzony jest dialog społeczny. Kłamie. Nie jest prowadzony. Najlepszym przykładem, jest to, że wszystkie reprezentatywne związki wyszły z ostatniego posiedzenia Komisji Trójstronnej - wyraźnie podkreślał przewodniczący "S", przypominając o szerokiej akcji strajkowej wśród związkowców planowanej na jesień. Duda skorzystał z okazji i podziękował Solidarnej Polski za wspieranie inicjatyw "S" - największą z nich był obywatelski projekt referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego.

Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski podczas krakowskiej konwencji swojej partii / Fot. Piotr DrabikKonwencja prawicowego ugrupowania, balansującego w sondażach na granicy progu wyborczego, odbyła się pod hasłem "Nowe państwo, nowa konstytucja". Główną osią spotkania była propozycja uchwalenia kolejnej ustawy zasadniczej. Wśród zmian ustrojowych proponowanych przez Solidarną Polską znajduje się m.in. wprowadzenie systemu prezydenckiego, zmiana ordynacji wyborczej, zawieszenie finansowania partii z budżetu państwa czy likwidacja Senatu. My chcemy władzy nie dla jej blichtru, nie dla synekur, nie dla przywilejów wynikających z urzędniczych posad. My chcemy władzy po to, aby zmienić Polskę od podstaw, by dać Polakom nadzieję, a do tego potrzebna jest zmiana konstytucji - argumentował przy aplauzie swoich zwolenników Zbigniew Ziobro. Europoseł nie unikał otwartej krytyki Prawa i Sprawiedliwości, stawiając swoja byłą partię na równi z Platformą Obywatelską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Konstytucję chcą zmieniać? A po co? Manipulacje przy ustawie zasadniczej jakoś nie napawają mnie optymizmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie Zbigniew Ziobro w swoim przemówieniu nawiązał do wymiaru sprawiedliwości i do komentarza sędziego Tulei w sprawie działań operacyjnych CBA, oczywiście w sposób krytyczny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.