Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17855 miejsce

Konwencja Stambulska dzieli. "Nie" dla redefinicji płci

Zaniepokojenie ratyfikacją konwencji wymierzonej w sprawców przemocy wobec kobiet wyrazili przedstawiciele polskiego Episkopatu. Nowe przepisy wprowadzają surowe kary za seksistowskie zachowania, ale także ingerują w definicję płci.

 / Fot. EPA/Divyakant SolankiRozszerzanie dyspozycji przepisów kodeksu karnego na kolejne grupy "wykluczonych" lub prześladowanych tworzy sztucznie pewien rodzaj przestępstwa - oponowały środowiska konserwatywne w związku z kolejnymi inicjatywami antydyskryminacyjnymi Rady Europy.

W ratyfikowanej obecnie Konwencji przeciwko przemocy wobec kobiet kontrowersje budzi zmiana definicji płci. Za właściwą treść płci będzie odpowiadać tzw. gender - społeczne i kulturowe jej postrzeganie. - To wielki tryumf ideologii, która nie ma wiele wspólnego z nauką - uważa episkopat

Kościół apeluje


W jednym tygodniu Kościół wystosował kilka zdecydowanych apeli o utrzymanie płciowego status quo.

Benedykt XVI w przemówieniu do amerykańskich biskupów bronił instytucji małżeństwa przed społeczną niesprawiedliwością, która generuje ogromne koszta ludzkie i ekonomiczne.

- Istnieją prądy polityczne i kulturowe, dążące do zmiany prawnej definicji małżeństwa - mówił papież. "Sumienny wysiłek Kościoła, by oprzeć się temu naciskowi, wymaga racjonalnej obrony małżeństwa" - wzywał. "Jest ono instytucją naturalną, polegającą na specyficznej wspólnocie osób, ze swej istoty opartej na wzajemnym uzupełnianiu się płci i skierowanej na prokreację.

Różnic płciowych nie można lekceważyć jako nieistotnych dla definicji małżeństwa. Obrona instytucji małżeństwa jako rzeczywistości społecznej jest ostatecznie kwestią sprawiedliwości, gdyż pociąga za sobą ochronę dobra całej wspólnoty ludzkiej, jak też praw rodziców i dzieci".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

b.ojciec
  • b.ojciec
  • 15.03.2012 13:52

Ja to się tu zastanawiam: nie widzę żadnego problemu. Niech ludzie robią, co uważają za właściwe, byle by nie szkodzili innym. Jeśli komuś nie odpowiadają związki partnerskie różnej, tej samej płci, to niech ich nie zawiera. Proste. Kiedy żyli pierwsi chrześcijanie nie było sakramentu małżeństwa. Zawierano je na sposób rzymski lub grecki i żadnego "aż po grób" nie było. W społeczeństwach "prymitywnych" byli tacy co wybierali sobie płeć i nikt ich nie szykanował, nie wyśmiewał i nie bił z tego powodu oraz kapłani się nad nimi nie wytrząsali. Teraz kapłani, którzy sami żyją co najmniej dziwnie i nie mają żadnego doświadczenia rodzinnego wyrokują, co te rodziny mają robić i jak żyć przy okazji szykanując rozwodników. Cieszę się coraz bardziej, że rozstałem się z TĄ religią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 14.03.2012 16:21

Czy bycie taktownym...to cecha poddana reglamentacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może mam opisać ten drugi sen?! Nad którym medytuję, bo tylko znak Przedwiecznego może mnie do tego upoważnić, żeby ujrzał "światło dzienne"?! Jak byłem rycerzem zakonu?! W czasie zgiełku bitewnego usłyszałem głos z obłoków! "Modlicie się do Matki Jezusa Chrystusa o mnie zapominając! Jak wypełniacie moje przykazania?!" W końcowej fazie mający na ścianach obraz NMP poszli pod gilotynę. Z bezczeszczonych przez księży kościołów nie został kamień na kamieniu, nawet nie pomogło, że budowane z uzbrojonego betonu. Garstka co została, chodziła na pagórki modlić się, bo kościołów już nie było. Ten sen, co opisałem w komentarzu, to mały pikuś. Można porównać: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
ali
  • ali
  • 14.03.2012 10:30

nie o tym jest artykuł. Pisz na temat starcze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kościół powinien podejść do sprawy godnie. "Z własnej i nie przymuszonej woli!" Na co Papież Jan Paweł II tak mocno kładł akcent. Tylko czego oni słuchali?! O czym w tym czasie myśleli?! O kasie?! Czas wreszcie się otrząsnąć! Jesteś chrześcijaninem?! To idź drogą Chrystusa a nie Belzebuba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.