Facebook Google+ Twitter

Konwencja wyborcza PSL w Ostrowcu Świętokrzyskim

Bez obecności anonsowanego Janusza Piechocińskiego odbyła się 31 lipca 2014 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim Krajowa Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego. Głównym powodem jej organizacji są wybory uzupełniające do Senatu RP.

Kazimierz Kotowski (w środku) i rekomendujący go (od lewej): Adam Jarubas, Arkadiusz Bąk, Jarosław Górczyński i Czesław Siekierski. / Fot. Krzysztof KrzakPod nieobecność ministra gospodarki i wicepremiera, który zastąpić musiał w tym czasie chorego premiera Donalda Tuska, kandydata PSL w uzupełniających wyborach do Senatu, Kazimierza Kotowskiego wspierali: Adam Jarubas (Marszałek Województwa Świętokrzyskiego), Jarosław Górczyński (Poseł PSL na Sejm RP), Czesław Siekierski (europoseł), Małgorzata Muzoł (Świętokrzyska Kurator Oświaty) i Arkadiusz Bąk, prezes Zarządu Powiatowego i członek Zarządu PSL w województwie świętokrzyskim, który od 1 sierpnia będzie zastępcą Janusza Piechocińskiego w Ministerstwie Gospodarki.

Kazimierz Kotowski. / Fot. Krzysztof KrzakNa krótkim spotkaniu z dziennikarzami, poprzedzającym konwencję, Marszałek Województwa, Adam Jarubas podkreślił doświadczenie Kazimierza Kotowskiego, które zdobył on na stanowiskach starosty powiatu opatowskiego, szefa Związku Powiatów Polskich czy wreszcie wicemarszałka województwa odpowiedzialnego za kwestie gospodarcze, w tym regionalne programy operacyjne, z których w nowej perspektywie unijnej 1,5 miliarda złotych będzie przeznaczone na gospodarkę. Z kolei poseł Jarosław Górczyński zaakcentował siłę doświadczenia, spokoju, wiedzy i zaangażowania. - Kazimierz Kotowski jest osobą bardzo dobrze znającą problemy lokalnego środowiska - mówił Górczyński o kandydacie PSL na senatora. - Taki człowiek jest potrzebny w Senacie.

Przemówienie Prezesa PSL, Janusza Piechocińskiego, odtworzono na ekranie w sali, gdzie odbywała się konwencja wyborcza. / Fot. Krzysztof KrzakW samych superlatywach o Kazimierzu Kotowskim wypowiadał się również Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Janusz Piechociński, którego wystąpienie odtworzono na telebimie. Jego zdaniem to człowiek przyjazny, otwarty na świat i ludzi, świetny reprezentant województwa świętokrzyskiego. - Do polityki centralnej powinni przychodzić ludzie z samorządowym i życiowym doświadczeniem i praktyką, a także energią, otwartością, życzliwością i solidarnością - mówił Piechociński, wzywając zebranych na sali do głosowania na kandydata PSL w uzupełniających wyborach do Senatu, które odbędą się 7 września br. na terenie powiatów: ostrowieckiego, opatowskiego, sandomierskiego, starachowickiego i skarżyskiego. Związane są one z faktem zdobycia przez byłą senator z tego okręgu, Beatę Gosiewską, mandatu w Parlamencie Europejskim. Jego kontrkandydatami będą: Jarosław Rusiecki (poseł PiS), Zbigniew Pacelt (poseł PO), MałgorzataDziałacze świętokrzyskiego PSL podczas konwencji wyborczej w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak Marenin (Bezpośrednia Demokracja), Jacek Wójcicki (Kongres Nowej Prawicy) i Kazimierz Jesionek (SLD).
Skonfundowany wysoką oceną swojej dotychczasowej pracy zawodowej i działalności społecznej Kazimierz Kotowski powiedział: - Jestem przekonany, że moje doświadczenie będzie miało szansę zaowocować działaniami, które byłyby realnie możliwe do realizacji w tej dobiegającej końca kadencji Parlamentu.
Podczas konwencji wyborczej, odbywającej się w sali kina Etiuda, tonącej w zielonych, peeselowskich barwach, ludowcy uczcili pamięć uczestników Powstania Warszawskiego, którzy oddali życie w walce o wolną i niepodległą Polskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.