Facebook Google+ Twitter

Konwent fanów fantastyki już po raz 11.w Lublinie

Już w czwartek 11 listopada rozpoczyna się w Lublinie Falkon – jeden z największych w Polsce konwentów fanów fantastyki. Tegoroczna, jedenasta już odsłona imprezy, ruszy z futurystycznym motywem przewodnim. Cyber Falkon 2010 potrwa do niedzieli 14 listopada.

 / Fot. Materiały prasoweOrganizatorzy tej edycji za motyw przewodni wybrali atrakcyjny cyberpunk – nurt fantastyki zajmujący się związkami ludzi, maszyn i cyberprzestrzeni. Sztandarowe tytuły tego gatunku to "Neuromancer" Williama Gibsona, "Blade runner" Philipa K. Dicka, "Ghost in the Shell" Masamune Shirowa, słynny "Matrix", a na polskim gruncie "Czarne oceany" Jacka Dukaja.

W tym roku na wszystkich uczestników czeka kilkaset godzin atrakcji w piętnastu blokach tematycznych oraz standardowo różnorodne prelekcje na tematy nie tylko fantastyczne, spotkania autorskie, konkursy, sesje gier fabularnych i LARPy. Będą też mieli okazję uczestniczyć we wręczaniu prestiżowej Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, znanego wśród graczy RPG Pucharu Mistrza Mistrzów – nagrody dla najlepszych graczy oraz prowadzących sesje RPG - przedpremierowym pokazie gry Dragon Age II oraz w mistrzostwach Polski w grach planszowych. Tylu prestiżowych atrakcji już dawno nie było na jednym konwencie. Nie zabraknie również pokazów i warsztatów, jak na przykład pokazu mody gotyckiej czy występów Grupy Nizar, zajmującej się szermierką, parkourem czy… żonglerką.

Będzie również okazja do spotkań z pisarzami i twórcami polskiej fantastyki. Pojawią się między innymi Jarosław Grzędowicz, Marek Huberath, Jacek Komuda czy Andrzej Pilipiuk – jedni z najpopularniejszych polskich pisarzy ostatnich lat.

Zobacz zdjęcia z konwentu


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM CYBER FALKONU 2010

Falkon to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Od lat jest też uznawany za jeden z najlepszych konwentów w kraju i najlepszy na wschód od Wisły. Promuje fantastykę i związane z nią hobby w mediach oraz bezpośrednio wśród młodych ludzi. Amplituda zainteresowań organizatorów i uczestników jest naprawdę imponująca: od mangi i anime, poprzez Gwiezdne Wojny i odgrywanie średniowiecznych bitew, aż po historię starożytną i paleoastronautykę. Na pewno jest to ciekawa propozycja na spędzenie nadchodzącego długiego weekendu, tym bardziej, że na terenie konwentu można nocować.

Pierwszy dzień konwentu za nami

Falkon odbędzie się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji, ul. Bursaki 12 oraz w Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza przy ul. Szkolnej 6

Zobacz też:
Zbliża się Falkon 2010
Rozpoczyna się Avangarda 6

oraz stronę główną Falkonu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tekst pana Kamila podlinkowałam już w trakcie pisania - na dole. Był zamieszczony jako Gość Dnia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kamilu, internet jest bez serca. :-) Pisał Pan o zdarzeniu miesiąc przed nim... To oczywiście dobrze, bo był Pan pewno jednym z pierwszych, ale są i minusy... Tekst został "zasypany" innymi... Przy odrobinie dobrej woli, można temu zaradzić. Oba teksty można wzajemnie podlinkować, prawda? :-) Pod warunkiem, że znajdę Pana tekst, bo na razie go nie widzę...Może Pan podać link?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm. Wydaje mi się, że o zbliżającym się Falkonie pisałem już 20 października. No ale cóż, widać praktykanci mogą pisać o tym, o czym już napisano i do tego dostają się do mailingu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypadek - pootwierałam masę kart i wpisałam nie w tej, w której chciałam :) Mój błąd :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.