Facebook Google+ Twitter

Konwój z pomocą dla Strefy Gazy został zaatakowany przez izraelskie wojsko. Zobacz film

Izraelska marynarka wojenna zaatakowała konwój z pomocą Dla Strefy Gazy - zobacz materiał filmowy stacji skyNews.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.06.2010 02:06

... oczywiście powinno być: "Na wiele lat USA i sojusznicy wybili IRAKIJCZYKOM z głowy jakiekolwiek próby naśladowania Zachodu".
MEA CULPA :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.06.2010 02:01

Panie Tomku, nie wolno Panu mówić w niczyim imieniu, poza własnym. Proszę tedy nie stwierdzać aprioryczne, co BY zrobili ci, których nazywa Pan terrorystami, gdyby dostali broń. To uogólnienie wyrosłe pewnie z emocji, ale zupełnie nieuprawnione. Na pewno nie dziennikarsko. Nie wszyscy Palestyńczycy są terrorystami i nie wszyscy mieszkańcy Izraela są wrogami Palestyńczyków.
Bliskowschodni tygiel uspokoi się tylko wówczas, gdy strony konfliktu (a jest ich znacznie więcej, niźli dwie) - zasiądą do rozmów pokojowych. Ale nie takich - na potrzeby uspokojenia opinii publicznej, tylko takich, które będą miały za ambicję powoli (bo szybko się nie da) wprowadzać program pokojowy w życie. Tyle, że wówczas, zaangażowane w konflikt mocarstwa - od USA po Chiny - powinny zaprzestać i pomocy wojskowej i blokad ekonomicznych, i sprzedaży technologii militarnych, i... Dużo tych "i", albowiem WIĘKSZOŚĆ spraw na Bliskim Wschodzie wcale nie zależy ani od Arabów, ani od Izraelczyków.
Ironię widzę jeszcze w czymś innym - Irak Husseina (pomijając sprawę Kurdystanu, ale to znów rzecz wybitnie zadawniona i wymagająca oddzielnej konferencji pokojowej) był przed agresją wojsk NATO jednym z najszybciej demokratyzujących się (w rozumieniu zachodnim) krajów islamskich. Na wiele lat USA i sojusznicy wybili Irańczykom z głowy jakiekolwiek próby naśladowania Zachodu. Ma Pan rację: "Świat w którym żyjemy nie jest tak prosty jak nam się zdaje."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co wy tak kochacie terrorystów palestyńskich? Gdyby dostali broń, to zrównaliby Izrael z ziemią i wymordowali wszystkich, którzy nie są arabami. Palestyna od morza do morza. Nie znacie tego? A kto zniszczył Liban? Dla podpowiedzi dodam, że Izrael akurat w tym nie maczał palców. Kto zaopatruje palestyńskie bojówki? Syria i Iran. Bo im na rękę niespokojny rejon wokół Izraela. Izrael zaatakował iracki reaktor atomowy. Cały świat to potępił. Tylko w 1991 roku błogosławił. Bo inaczej wyglądałby Bliski Wschód gdyby Husajn miał broń nuklearną.

Zatem czemu tak rozgrzeszacie za wszystko terrorystów palestyńskich? Izrael nie ma czystych rąk. Ale druga strona również.

A na koniec ironia: człowiek, który przyczynił się do zamordowania mnóstwa niewinnych osób dostaje pokojową nagrodę Nobla.

Świat w którym żyjemy nie jest tak prosty jak nam się zdaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, brzmi znajomo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, zacytuję fragment Wikipedii:

Podczas I wojny światowej, brytyjski minister spraw zagranicznych Arthur Balfour wydał w 1917 tzw. deklarację Balfoura, która stwierdzała, że rząd Jego Królewskiej Mości przychylnie zapatruje się na ustanowienie w Palestynie domu dla narodu żydowskiego. Grupa pięciu żydowskich batalionów wchodzących w skład Legionu Żydowskiego wzięła udział w zajęciu Palestyny przez wojska brytyjskie. Arabski sprzeciw wobec brytyjskiego planu okazał się w zamieszkach 1921, na które Żydzi odpowiedzieli utworzeniem organizacji militarnych Hagana, Irgun i Lehi.

W 1922 Liga Narodów przyjęła projekt utworzenia Brytyjskiego Mandatu Palestyny z następującym komentarzem: "Odbudowa Żydowskiej Siedziby Narodowej ma się dokonać bez żadnego uszczerbku dla praw ludności arabskiej w Palestynie." W owym czasie większość mieszkańców Palestyny stanowili muzułmańscy Arabowie, a jedynie w Jerozolimie mieszkało większe skupisko Żydów.

A teraz zastanówmy się, kto tu narusza czyje terytorium...

Skoro mowa o terrorystach, oto parę dokonań wspomnianej wyżej organizacji Irgun:
- 1945 r. - zamach terrorystyczny na budynki brytyjskiego wywiadu w Jerozolimie i Jaffie.
- 1946 r. - zamach terrorystyczny na Hotel Króla Dawida, w którym mieściło się dowództwo brytyjskich wojsk w Palestynie. Zginęło 91 osób, 45 zostało rannych.
- 1947 r. - zamach terrorystyczny na brytyjski klub oficerski w Jerozolimie oraz powieszenie na rozkaz Begina dwóch porwanych żołnierzy brytyjskich w odwecie za wykonanie wyroku śmierci na członkach Etzel przez sąd brytyjski.
- 1948 r. - dokonana wspólnie z Lehi, lecz w ramach Hagany masakra arabskiej wsi Deir Jassin. Zginęły 254 osoby.

Organy brytyjskiej administracji w Palestynie prowadziły postępowanie w sprawie masakry w Deir Jassin. Prowadzący je Richard Catling napisał w raporcie, że żydowscy bojówkarze dokonali na palestyńskiej populacji wsi całego szeregu okrutnych czynów, poprzedzone gwałtem zabójstwa nieletnich dziewcząt oraz zabójstwa niemowląt.

Oto fragment wspomnień mieszkańca Deir Jassin:

Fahimi Zeidan, wówczas 12-letni chłopiec, który zdołał przeżyć masakrę, opowiadał: "Żydzi nakazali całej rodzinie ustawić się rzędem przy ścianie i zaczęli nas rozstrzeliwać. Mnie trafili w ramię, ale uratowałem się wraz z większością dzieci, bo byliśmy ukryci za rodzicami.
Kule trafiły moją siostrę Kadri (czteroletnią) w głowę, moją siostrę Sameh (ośmioletnią) w policzek, mego brata Mohammeda (siedmioletniego) w pierś. Wszyscy inni z nas postawieni pod ścianą zginęli: mój ojciec, moja matka, mój dziadek i babcia, moi wujkowie i ciotki oraz kilkoro z ich dzieci".

Czy to nie brzmi znajomo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd Hamas bierze rakiety, którymi "częstuje" i narusza terytoria Izraela?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czas pokaże, czy opłaci się wznosić mury, bombardować osiedla, prowokować zamieszki, a nawet mordować własnych polityków. Każdy rząd ryzykuje ocenę swoich działań przez zwykłych obywateli, którzy ponoszą później koszty decyzji wybrańców narodu wybranego."

Gdyby jeszcze sami ponosili skutki tych działań... Tymczasem polityka Izraela przyczyniła się do odrodzenia terroryzmu islamskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyż nie należy się zastanowić nad dalszą pomocą dla Izraela i zasadnością dalszego stowarzyszenia z UE lub rozważyć przyjęcie Autonomii Palestyńskiej do kręgu państw stowarzyszonych z UE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

watpie aby pojawily sie jakies "obszerniejsze" informacje oczywiscie mowimy o prawdziwych informacjach,

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.05.2010 21:42

Fakt, nie podoba mi się taka akcja, ale cóż... Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na obszerniejsze informacje, żeby cokolwiek powiedzieć....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.