Facebook Google+ Twitter

Kony 2012, czyli na pomoc Ugandzie. Czas na sprawiedliwość? [Wideo]

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-10 23:54

Pozarządowa organizacja Invisible Children z San Diego dodała film na YouTube, który ukazuje historię zbrodniarza z Ugandy - Josepha Kony'ego, wcielającego dzieci do swojej armii.

Baner namawiający do wzięcia udziału w "rewolucji". http://realitypod.com/2012/03/kony-2012-invisible-children-wallpaper-documentry/ / Fot. Kony 2012 - plakat, wolne źródłaJason Russel, szef Invidible Children, poruszony rzeczywistością w Ugandzie, postanowił przeciwdziałać działalności Josepha Kony'ego. Russel stworzył 30-minutowy film, w którym sam jest narratorem, a następnie wrzucił go na największy serwis klipów wideo na świecie - YouTube. Dokument przedstawia przede wszystkim problematykę tyranizowania ludzi przez Jospeha Kony'ego i jego Armię Bożego Oporu.

Jeden z chłopców wcielonych do Armii mówi: "Zamordowali mojego brata. Jestem sam. Nie mam przyszłości. Wolę umrzeć niż być na tym świecie". Na co Russel zdecydowanym głosem zapewnia, że ten koszmar wkrótce się skończy. Trzeba przyznać, że słowa młodego Ugandyjczyka są bardzo poruszające.

Zobacz też: Byłem komendantem u Kony'ego


Terrorysta przez wiele lat do swoich oddziałów nabywał przymusowo nieletnich chłopaków, z których robił swoich żołnierzy. Dziewczynki natomiast wykorzystywane były seksualnie. Szacuje się, że od 1987 roku porwanych zostało ok. 25-30 tysięcy dzieci.

Celem akcji jest przyspieszenie powstrzymania przestępstw popełnianych przez zbrodniarza. Sprawa poruszyła świat na tyle, że do jej propagowania przyłączyły się gwiazdy takie jak Rihanna czy Justin Bieber. Młody idol nastolatków na swoim Twitterze mówi: "To czas by stał się znany. Mówię do wszystkich moich fanów, przyjaciół i rodziny, abyśmy ruszyli razem i powstrzymali Kony'ego". Swoje poparcie wyraził także Biały Dom.

Pojawili się też krytycy filmiku, którzy mają kilka zarzutów. Między innymi uważają, że ukazano nierzeczywisty obraz Armii Bożej Opaczności. Ich zdaniem, jej siła, mimo wielu zbrodni, dawno zmalała. Kiedyś liczyła tysiące, a dzisiaj jest tylko kilkuset zwolenników Josepha. Jednak i zwolennicy i przeciwnicy są zgodni w jednym – zbrodniarz musi zostać schwytany i ukarany.

Zobacz film --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Amerykanie nie robia, nic bezinteresownie. ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
  • Andrzej
  • 11.03.2012 10:20

W załączeniu przetłumaczony mały wycinek filmu !


http://www.youtube.com/watch?v=wtbsQhQ0EIE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałam o tym filmiku parę dni temu na stronie, która podeszła do sprawy dość krytycznie.

Najciekawsze fragmenty:

"O co zatem chodzi organizacji Invisible Children? Cóż, chce ona doprowadzić do przepchnięcia przez amerykański senat ustawy, która umożliwi USA interwencję w Afryce. USA musi bowiem zwiększyć swoją militarną obecność na Czarnym Lądzie ze względu na postępującą tam błyskawicznie ekspansję Chin, których Stany bardzo się obawiają.

Do tego samo jej działanie jest bardzo podejrzane. W zeszłym roku ta organizacja not-for-profit wydała ponad 8 milionów dolarów przy czym lwia część tych środków poszła na wypłaty dla jej założycieli i pracowników, podróże i kręcenie filmów. Zaledwie 32% pieniędzy trafiło do Afryki."

Źródło: http://www.geekweek.pl/kony-2012-czyli-internet-przeciw-zbrodniarzowi/355198/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zainteresowanych tematem odsyłam tutaj - link 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.