Facebook Google+ Twitter

Kopacz o A/H1N1: W szpitalach pozostaną tylko najbardziej chorzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 08:40

Ministerstwo Zdrowia zamierza zmienić reguły postępowania wobec pacjentów chorych na grypę A/H1N1. Szefowa resortu Ewa Kopacz powiedziała w Sygnałach Dnia, że hospitalizowani mają być wyłącznie pacjenci najbardziej chorzy.

Ewa Kopacz zaapelowała, by tak zwaną świńską grypę traktować jako zjawisko sezonowe. Jej zdaniem, w przypadku podejrzenia choroby, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zdecyduje o dalszych losach pacjenta. Minister podkreśliła, że zdecydowana większość przypadków tak zwanej świńskiej grypy powinna być leczona w domu.

Ewa Kopacz powiedziała także, że trzy szpitale słusznie zapłacą karę za nierzetelne podejście do pacjenta, którym był reporter przeprowadzający dziennikarską prowokację. Chodzi o dziennikarza, który zgłaszał podejrzenie zakażania wirusem grypy A/H1N1 został odprawiony z kwitkiem. Narodowy Fundusz Zdrowia Fundusz nałożył karę w wysokości niemal 2 milionów złotych na 3 warszawskie szpitale: MSWiA, Szpital Kliniczny imienia Orłowskiego i Szpital Czerniakowski.

Do tej pory w Polsce odnotowano 91 przypadków zakażenia wirusem A/H1N1. Większość chorych przechodziła grypę łagodnie i bez powikłań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.