Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27798 miejsce

Kopacz potwierdza 500 tys. podpisów w sprawie referendum emerytalnego

Marszałek sejmu Ewa Kopacz poinformowała, że wniosek o referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego wpłynął już do sejmu. Pod wnioskiem złożonych zostało ponad 550 tysięcy podpisów.

 / Fot. Tomasz Bołt/PolskapresseDo Marszałka Sejmu skierowano 570 tysięcy podpisów,w których obywatele domagają się zorganizowania referendum na temat reformy emerytalnej. Po zweryfikowaniu okazało się, że 550 tysięcy zostało złożone poprawnie.

Taka liczba podpisów wystarcza do złożenia wniosku o referendum pod obrady Sejmu. Jak powiedziała Kopacz "pod wnioskiem grupy obywateli o poddanie pod referendum sprawy o szczególnym znaczeniu dla państwa i obywateli, dotyczącego powszechnego wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, została złożona ustawowa wymagana liczba podpisów".

Kolejnym krokiem będzie rozpatrywanie wniosku na sali Sejmowej, gdzie będą ważyły się losy referendum. Jeśli posłowie przychylą się do wniosku o referendum, rozpoczną się prace w komisji sejmowej.

Inicjatorem zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum jest "Solidarność". Jeśli dojdzie do referendum, Polacy zdecydują czy są za zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.

Premier Tusk w minioną środę zapowiedział, że w ciągu najdalej dwóch tygodni rząd przedstawi ostateczną wersję projektu reformy emerytalnej. Przekonywał, że celem rządu jest zbudowanie systemu emerytalnego, dającego poczucie bezpieczeństwa informuje onet.
Tusk obiecuje również szeroko zakrojoną kampanię informacyjną na temat zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

Problemem może jednak okazać się koalicjant czyli Polskie Stronnictwo Ludowe, które nie jest przekonane do reformy emerytalnej zaproponowanej przez rząd premiera Tuska.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kasia
  • kasia
  • 14.03.2012 04:50

Nam chodzi o emerytury la przepracowane lata /za lata skladkowe/
35 kobiety i 40 mężczyżni.Niech Posłanki i poslowie za lata pracy 35/40 tego chcemy.
Nas nie obchodzi co będzie w 2040 roku,bo mnie już nie będzie.
Przepracowałam codziennie 40 lat to mało.Niech każdy tyle wypracuje
to zdanie zmieni, a nie 67 lat.Płakać się chce jak pomyślę 67 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, a nie pamiętasz co się stało z 700 tysiącami podpisów w sprawie referendum o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze?
Warto wrócić do tej sprawy: http://www.jow.pl/blog/jerzyprzystawa/narod-na-kolanach.html
a tam, na koniec profesor Przystawa pisze: "Musimy się odwołać do polskiej tradycji, funkcjonującej w Polsce od panowania Aleksandra Jagiellończyka, który 25 października 1501 podpisał w Mielniku akt De Non Praestanda Oboedientia, a więc prawo wypowiedzenia posłuszeństwa królowi, gdyby łamał prawa obywatelskie. Pora, żeby Naród Polski wstał z kolan. Przestańmy zachowywać się jak dziady proszalne. Polska jest nasza, a nie bandy cwaniaków, którzy ponadawali sobie wszelkie możliwe przywileje i uważają, że tak już na wieczność zostanie. Przestańmy chodzić do nich z petycjami, prośbami i wnioskami. Skoro pozostawili nam tylko drogę buntu, to trzeba się zbuntować."

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, wreszcie obywatel też weźmie udział w rządzeniu krajem. Jak Prezydent Lech Wałęsa powiedział: "Bierzcie ..... w swoje ręce."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.